Sertaç Bingöl'den açıklama: İş yapmadım...

İSBAK'a atanan Bahattin Yetkin'le bir teknoloji şirketinde "ortak olduğu" iddiasıyla gündeme gelen Sertaç Bingöl, açıklama yaptı.

CHP PM Üyesi ve Ankara Milletvekili Tekin Bingöl'ün kardeşi Sertaç Bingöl, İSBAK Genel Müdürlüğü görevine atanan ancak daha sonra istifa eden Bahattin Yetkin'in şirketi NOVOTELY ile olan ilişkisine açıklık getirdi. Sertaç Bingöl şu açıklamayı yaptı:

"2017 yılında TEKNOKENT'e faaliyetlerde bulunmak ve iş yapabilmek adına varolan bir şirketi devralmak üzere girişimlerde bulundum. Bu sırada sektörde iş yapan yöneticilerin tavsiyesi ile, ismi daha sonra İSBAK'taki atamalarla gündeme gelen Bahattin Yetkin'in şirketinin devrine hazır olduğunu söyleyerek bizi yönlendirdiler.

NOVOTELY adlı şirketin tüm hisselerini 10 Nisan 2017 tarihinde devraldım ve haberde adı geçen Bahattin Yetkin ile şirketin bir ilgisi kalmadı. Söz konusu bu devir işlemi 10 Nisan 2017 tarihli ticaret sicil gazetesinde de yayınlandı.

2017'de gerçekleşen bu işlemleri, CHP PM Üyesi ve Ankara Milletvekili ağabeyim Tekin Bingöl ile ilişkilendirmek ve bugünkü süreçle bağlantı kurmak haksızlıktır. Ağabeyim Tekin Bingöl, adı geçen şirkete ortak değildir.

Şahsımın şirket devraldığı tarih 23 Haziran 2019 seçimlerinden 2,5 yıl öncesi olup, şirketi devralırken, ne İBB seçimleri ne de Sayın Ekrem İmamoğlu'nun adaylığı gündemde yoktu.

Bahattin Yetkin'le tamamen tesadüften ve zorunluluktan kaynaklanan şirket devri işlemini farklı bir zemine çekmenin kimseye fayda getirmeyeceğini düşünüyor ve gerçekleri kamuoyunun bilgisine sunma ihtiyacı hissediyorum."

https://yenisoluk.com/uploads/2019/08/resmi

NE OLMUŞTU?

Önceki Haber

Yapmadım demişti: Melih Gökçek, başkanlığının 2 yılını tatilde geçirmiş!