CHP'li Kaya: Halk, Yandaşspor’a kırmızı kart gösterecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Benim kurduğum bir takım ve iyi gidiyorlar” sözü ile Süper Lig lideri Başakşehir’e verdiği açık desteğe tepki gösteren CHP Genel Başkan Yardımsı ve Spor Kurulu Başkanı Yıldırm Kaya, “Saray her şeyin yandaşını seviyor” dedi.

Sporu siyasi emellerine alet edenlere izin vermeyecekleri açıklamasında bulunan Kaya, “Saray her şeyin yandaşını seviyor. Yandaş medya, yandaş sermaye, yandaş sendika derken şimdi de yandaş kulüp diye bir şey çıkardılar” ifadelerini kullandı. Sporun gerilim malzemesi haline getirilmemesi gerektiğini savunan Yıldırım Kaya, “Sayın Erdoğan, bırak bari de burada nefes alsın insanlar, bırak sporcular sahada oynadıkları futbolla gündeme gelsin, bırak iyi oynayan takımlar kazansın."

Kaya, şöyle devam etti: "Bu ülke gerilim istemedikçe, bunlar yeni gerilim konusu bulup getiriyorlar, şimdi de sporu gerilim malzemesi haline getirdiler. Devlet takım tutmaz, belediye takım tutmaz” diyerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. Hakemlerin maç yönetimleri hakkında da açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Kaya, “Saraylı hakemler yandaş kulüp söz konusu olunca rakibinin ayağını kırana sarı kart bile göstermiyor ama bu millet, kibirleriyle sporu mahvedenlere 31 Mart’ta sandıkta kırmızı kartı gösterecek”dedi. Yıldırım Kaya ayrıca, “Biz sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz. Sporu siyasi emellerine alet edenlere izin vermeyeceğiz.”

Önceki Haber

FB'den 19.07 dünya Fenerbahçeliler Günü Diego Costa sürprizi