Yüceer: “Ne mutlu, eğri zamanda doğru yerde durabilene”

CHP Tekirdağ Milletvekili ve Adayı Candan Yüceer, seçim çalışmalarına Çerkezköy’de esnaf ve hemşeri dernekleri ziyaretleriyle devam etti. Muratlı Belediyesi’nin verdiği iftara katılan Yüceer, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl temelini attığı Muratlı Sosyokültürel Tesis ve Cemevi’nin açılışına katıldı. Yüceer, “CHP iktidarında din, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin tüm yurttaşlarımızın inanç ve ibadet özgürlüğünü güvence altına alacağız” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili ve Adayı Candan Yüceer, seçim çalışmalarına Çerkezköy Kızılpınar Mahallesi’nde devam etti. İlçe örgütü ile birlikte Çerkezköy’de esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyen Yüceer, halkın iktidarını kurmaya sayılı günlerin kaldığını belirtti. Esnaf ve vatandaşlardan mutlaka sandığa gitmesini isteyen Yüceer, “Vereceğiniz bir oy ülkemizin kaderini değiştirecek. Oyunuzu mutlaka kullanın” dedi.

DEMOKRASİYİ YENİDEN TESİS EDECEĞİZ

24 Haziran’da CHP’nin iktidar, Muharrem İnce’nin de Cumhurbaşkanı olacağını söyleyen Yüceer, “16 yıl süren kabus bitecek. Ülkemize yeniden demokrasi ve özgürlük gelecek. Emeğin sömürülmediği, yoksulluğun olmadığı, adaletsizliklerin olmadığı bir Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

BİZ VİCDAN VE İNANÇ ÖZGÜRLÜĞÜNDEN TARAFIZ

Muratlı’da Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin geçtiğimiz yıl temelini attığı Muratlı Sosyokültürel Tesis ve Cemevi’nin açılışına katılan Yüceer,  21. yüzyılın Türkiyesi’nde hala Cemevlerinin ibadethane olup olmadığını tartışıldığını belirterek, “Biz bu tartışmalara hiç girmeyeceğiz. Bu tartışmaların içinde olmayacağız. Bizim tarafımız belli. Ne demişti Pir Sultan Abdal Ne mutlu;  eğri zamanda,  doğru yerde durabilene. Bizi tarafımız vicdan ve inanç özgürlüğünden yana” dedi.

Cemevlerinin Alevi toplumunun ibadethanesi olduğunu kaydeden Yüceer, cemevleri yasal olarak, ibadethane olarak kabul edilinceye kadar Ankara’da, Mecliste çalışmalarına, mücadelelerine devam edeceklerini söyledi.  CHP olarak bunun ilk adımını kendi belediyelerinde attıklarını kaydeden Yüceer, “CHP’li 231 belediyede cemevlerini meclis kararıyla ibadethane olarak kabul ettik. Belediyelerimizin bulunduğu yerlerde belediye meclislerinde aldığımız karar doğrultusunda yerleşim yerindeki cemevlerini ibadethane olarak tanıyoruz. Hizmete açtığımız bu cemevi insanların diline, dinine, kimliğine göre ötekileştirilmemesi gereğinin simgesidir. Büyükşehir Belediyemiz bir diğer Cemevinin temelini de Şarköy’de attı. Bu yılın sonunda hizmete girecek” dedi.

CEMEVLERİNE İBADETHANE STATÜSÜ SAĞLAYACAĞIZ

CHP iktidarında din, mezhep ve inanç farkı gözetmeksizin tüm yurttaşlarımızın inanç ve ibadet özgürlüğünü güvence altına alacaklarını söyleyen Yüceer, cemevlerinin ibadethane statüsü kazanmasını sağlayacaklarını, hangi inançtan olursa olsun tüm yurttaşların, evrensel insan hakları çerçevesinde kendi inançlarına özgü ibadethanelerini açmalarının önündeki engelleri kaldıracaklarını bildirdi.

HEMŞERİ DERNEKLERİNİ ZİYARET ETTİ

Muratlı Belediyesi’nin verdiği iftara katılan Yüceer, Çerkezköy’de de hemşeri derneklerini ziyaret etti. Karadeniz Sevenler Derneği, Gümüşhaneliler Derneği ve Veliköy Erzurumlular Derneği’nde vatandaşlarla buluşan Yüceer, partisinin ülkeye huzur getirecek seçim bildirgesini anlattı.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

Yarkadaş: Binali Yıldırım yasaları tanımıyor