YÖK Başkanı’ndan Cerrahpaşa Dekanı açıklaması: ‘Başarılıdır ama görevden aldık’

YÖK Başkanı Yekta Saraç’ın, cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin ziyaretinin ardından Cerrahpaşa dekanının istifa ettirilmesiyle ilgili ‘Çok başarılı bir dekan kendisini hem tanırım hem severim ama görevden aldık’ açıklaması şaşırttı.

YÖK Başkanı Yekta Saraç, Hakan Çelik’le ‘Hafta Sonu’ programında Muharrem İnce’nin ziyaretinin ardından Cerrahpaşa dekanı Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran ‘ın görevden alınmasıyla ilgili açıklama yaptı.

Saraç ‘Dekanı severim. Cerrahpaşa ziyaretinde siyasi bir durum söz konusu orası bir fakülte bahçesi. Ben eminim ki sayın CHP’lilerde fakülte bahçelerinde propaganda yapılmasına olumlu bakmaz. Orada bir merkez açılışı vardı. Oradaki insanlar elbetteki sorunları öğrencilerle de tartışacaklar. Ama oradakilerin önceliği öğrencilik. Seçmen kitlesi değil. İstifa etti ama hakkında işlem yapmadık. Meseleye bu şekilde bakıldığında propagandaya izin vermeli miyiz vermemeli miyiz? Bu konu tartışılmalı. Bu süreç idareciler tarafından doğru yönetilmeli. Dekana yönelik herhangi bir tavır söz konusu değil. İdareciler durumu yönetemedi’ dedi.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

 Emniyetten açıklama:  Gözaltına direnince o görüntüler çıktı