Yazlık Sinema Avcılarlılarla Buluştu

Avcılar Belediyesi tarafından “Yıldızlar Altında Yazlık Sinema” etkinlikleri kapsamında vatandaşları Türk Sinemasının önde gelen komedi filmleriyle buluşturuyor. Yeşilçam’dan günümüze Türk Sineması’ndan özgü filmlerle, her mahallede gösterim yapılacak. Avcılar Belediyesi tarafından dağıtılan patlamış mısır ve gazozlar da izleyicilere nostalji dolu dakikalar yaratıyor. Etkinlik 15 Eylül’e kadar farklı mahallelerde gerçekleşecek.

Başkan Toprak’’ Hemşerilerimizle, birlikte kahkahalarla dolu filmleri izliyoruz. Eskiden olduğu gibi mahalle kültürünü ve birlikteliği Avcılar’da halkımızla birlikte yaşayacağız ve koruyacağız.’’ dedi.

Program kapsamında sinemaseverlerin beğenisine sunulan “Ailecek Şaşkınız” ve ‘’Hükümet Kadın’’ filmini Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak ile birlikte vatandaşlar büyük bir ilgiyle izlendi. Avcılar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından geleneksel hale getirilen açık hava sinema gösterimi bu yılda sinemaseverle “Yıldızlar Altında Yazlık Sinema” adıyla buluşmaya devam ediyor. Proje kapsamında ilçenin farklı mahallelerinde kurulan beyaz perdeye yansıtılan filmler alanı dolduran onlarca Avcılarlı vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde başlayan açık hava sinema gösterimi hafta sonu etkinliği tamamlandı. Türk Sinemasının son dönemlerde başarılı komedi filmlerinden olan ve başrollerini Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in paylaştığı “Ailecek Şaşkınız” filmi ve Sermiyan Midyat’ın yönetmenliğini yaptığı başrolde Demet Akbağ’ın rol aldığı ‘’Hükümet Kadın’’ hafta sonu Avcılarlı izleyicilerden tam not aldı.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

Avcılar’da ilk karne heyecanı