Türkiye’nin derdi çok

Son günlerde kadın cinayetlerini çocuk istismarı haberlerini çok az duyuyoruz değil mi? Hatta tecavüz olayları da azaldı sanki gerçekten öyle mi yoksa artık gazetelerin arka sayfalarına mı atıldı, ya da şöyle soralım…
Türkiye’de daha önemli olaylar var da artık kadın cinayetlerine çocuğa uygulanan şiddet haberlerine pek yer kalmıyor mu?
Evet, son günlerde dolu dolu gündemimiz var, daha düne kadar, Atatürk düşmanı olarak gördüklerimiz bugün tek tek Atatürk sevdalısı oldu.
Nato’nun yaptığı artık Nato’ya göre çalışanın ama bizlere göre, hiçbir özrü olmayan terbiyesizliği var.
Zarrap olayımız var, Türkiye sınırlarında sıkıntılarım var, daha bitmedi her gün her şeye gelen zamlarımız ve akabinde kapıda görünen kimse itiraf etmese de ekonomik krizimiz var.
Bunlar Türk halkı için üzücü, kabul edilemez sorunlarımız ama birde ortalarda olmayan saklanan gizlenen sorunlarımız var.
Türkiye’de hala kadın cinayetleri devam ediyor.
Bu hafta çocuk hakları haftası ama birçok çocuğumuz çocuk gibi yaşayamıyor, çocuk olduklarından bile bihaberler, el kadar çocuklarımız şiddeti tecavüzü yaşıyor.
Ve bizler sadece haberi okuduğumuz gün ahlayıp lanetler okuyoruz, birkaç gün sonra unutup gidiyoruz.
Anlayacağınız Türkiye’nin çok derdi var.
Kime dokunsak bin ah işitiyoruz hiç kimse yaşadığı hayattan memnun değil.
Kimisinin pırlantasının taşı küçük kiminin ekmeği kuru ama kime sorsanız en büyük der onun derdi.
Bana göre Türkiye’nin en büyük derdi gelecek nesle, yani bugün haklarını koruyamadığımız çocuklarımıza, karanlık bir Türkiye bırakmamızdır.
Bunun için elimizi taşın altına koyarak ülkemizin üzerinde iç ve dış güçlerin oynadığı oyunları artık görmezden gelmeyip çareler aramamızdır.
Bugün çocuklarımıza sahip çıkamazsak onların hak ve hukukuna sahip çıkamazsak çocuklarımız da gelecekte kendilerine ve ülkelerine sahip çıkamaz bunu asla unutmayın.
Ne ekersek onu biçeriz, bizler bugün kadınlarımıza güç olmazsak çocuklarımıza tam eğitim veremez onları şiddet meyilli yetiştirirsek onlarda kendilerinden sonra gelen nesle aynı şekilde davranır.
Buda ülkemizin geleceği için en büyük kayıp olur.
Önce çocuklarımızın haklarına sahip çıkacağız, onlara insanlığı öğreteceğiz, yüreklerinde hep insani duygular yeşerteceğiz ki yarınlarımız aydınlık ve umut dolu olsun.
Ve çocuklarımız çocukluğunu özgürce yaşasın…