Türkiye bu günlerden, bir oyla bile kurtulabilir

Türkiye’de Alev gibi günler yaşıyoruz, seçime bir hafta kaldı ve insanlar diken üzerinde günler yaşıyor.

Adayların birbirine yaptığı hakaretler, sokaklardı ki insanların birbirine girmesine, maalesef ki bazı provokatörlerin insanlara zarar vermesiyle hiç hoş olmayan görüntüler sergilenmesine sebep oluyor.

Hangi siyasi görüşü savunursak savunalım, Türkiye hepimizin insan sevgisi, memleket sevgisi olmayan bir ortamda, siyasi ismin çokta önemi olamaz.

Onun için Alev gibi günleri Türkiye’nin refahı için daha sabırlı daha sakin bir şekilde geçirmeliyiz.

16 Yıldır yaşanan bir yönetim var, bu oy verecek herkese bir örnek.. Memnun olan bu adaletsiz süreci yaşamaya devam eder, yok Türkiye’de bir şeylerin değişme zamanı geldi diye düşünenlerde, ona göre kararını verir Türkiye’ye iyi geleceğini düşündüğü siyasi düşüncesine oyunu verir.

Olay bu ama ne olursa olsun bunlardan bir şeyler olmaz deyip, siyasilere inanmayarak evinden çıkmayan, tatile gidenler olmayın. Çünkü sandıkların başında olmak, bir oyun bile her şeyin değiştireceğine inanarak oyunuzu kullanmanız lazım, Türkiye için geleceğimiz için oyumuzu çöpe değil sandıklara atın lütfen bu bizim vatandaşlık görevimiz.

Sonuç elbette ki Türkiye’nin geleceği için önemli ama ne olursa olsun insan hayatında önemli değil, hayatın devam etmesi için insanların canın yanmaması lazım, yaşamaları lazım nefes aldığımız sürece problemlere elbet bir çözüm buluruz.

Çözümlerimiz insan odaklı olmalı, sadece siyasi düşünceleri yüzünden insanlar yaralanmamalı, ölmemeli bu asla demokratik bir şey değil, insanın yaşama hakkını elinden almak hiç siyasi düşünce noktasında olamaz.

Evet, Türkiye Alev gibi yakıcı günler yaşıyor, ferah bir ortamı hepimiz hak ediyoruz ve ferah bir Türkiye için elimizden, ne geliyorsa barış içinde sevgi içinde bunun gayretini göstermeliyiz, bazı kendini bilmez siyasetçilerin yaptığı tehditkar söylemleri hiç dikkate almadan, kurallar çerçevesinde oyumuzu verelim ve verdiğimiz oylara sahip çıkalım Türkiye için ne olur bunu yapalım.

Yazılacak çok şey var, günlerce birçok düşüncemi yazdım ama bugün sadece  Türkiye bizim demek istiyorum.

Başkada hiç bir şey söylemenin seçime bir hafta kala öneminin olmadığını düşünüyor, herkesin sakin, huzur içinde bir seçim geçirmesini, sonucun Türkiye için hayırlı olmasını, ekonomisi güçlü, fabrikaların çalıştığı, insanların işsiz kalmadığı, kadının, çocuğun, hayvanların şiddete tecavüze uğramadığı, adaletli, özgür düşüncenin hakim olduğu, bir Türkiye istediğimi, istediğimizi dile getirmek istiyorum.

Türkiye için herkes sandıklara…

Ayten Turan

Kalemin Gölgesi