Tren kazasından sağ kurtulan yolcu: “Ambulanslara ulaşmak için 3 km yürüdük”

Tekirdağ’da 24 kişinin yaşamını yitirdiği tren kazanın ardından gerçekler bir bir gün yüzüne çıkıyor. O kazadan yaralı kurtulan Aylin Tunalı, yaşadıklarını anlattı.

YENİ SOLUK – ÖZEL HABER

Tekirdağ Çorlu’da 24 kişinin yaşamını yitirdiği, 341 kişinin yaralandığı tren kazanın ardından yeni detaylar ortaya çıkmaya devam ediyor. O kazada yaralanan Aylin Tunalı yaşadığı dehşet anlarını anlattı. Kaza sırasında ailesinden 5 kişi bulunan Tunalı, yaşanılan kaza ile ilgili; “Ben çocukluğumdan beri bu treni kullanırım 30 yaşındayım hiç böyle birşeyle karşılaşmadım. Çünkü benim bildiğim her seferden önce kontrol edilir, şefler kontrol edip haber verir, ama en son yapılan rayların altı sadece toprakmış, sadece toprak ve tamamiyle ıslanmış… Peki bunca tonluk trenleri nasıl böyle sadece toprağa güvenerek yola çıkartıyorsunuz? İşte biz bu ihmalin kurbanı olduk” ifadesine yer verdi.

“AMBULANSLARA ULAŞMAK İÇİN 3 KM YÜRÜDÜK”

Kazadan hafif yaralı olarak kurtulan yolcu Aylin Tunalı, ambulanslara ulaşabilmek için 3 km yürüdüklerini söyledi. Tunalı, “En kötüsü de kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde oldu kaza ambulanslara ulaşabilmek için yaklaşık 3 km yol yürüdük o can havliyle annem kardeşim kuzenim ben ve yengem heryer ıslak çamur olduğu için zorlandık yürümekte ve yol olmadığı için ulaşım için çok bekledik çok şükür Allah bize güç verdi , kardeşimi topraktan çıkarıp kurtardık” ifadesine yer verdi.

İşte kazadan sağ kurtulan yolcunun kişisel Instagram hesabında paylaştığı o yazı:

Merhaba arkadaşlar bu paylaşımımım diğerlerinden biraz farklı olacak maalesef.. O tren kazasında ben , annem kardeşim , kuzenim ve yengemde vardı . Bunları herkes neler olduğunu bilsin ve bilmesi gerektiğini düşündüğüm için yazıyorum , biz kurtulduk ufak tefek şeylerle çok şükür. Ama orda bizim gördüklerimiz kelimelerle tarif edilecek gibi değildi ki bunu zihnimizden atmamız hiçte kolay olmayacak.. Öncelikle Allahtan ölenlere rahmet ve bizim gibi yaralı olanlara da acil şifa diliyorum… Tren büyük bir ihmalin kurbanı oldu , ben çocukluğumdan beri bu treni kullanırım 30 yaşındayım hiç böyle birşeyle karşılaşmadım çünkü benim bildiğim her seferden önce kontrol edilir şefler kontrol edip haber verir ama en son yapılan rayların altı sadece toprakmış sadece toprak ve tamamiyle ıslanmış peki bunca tonluk trenleri nasıl böyle sadece toprağa güvenerek yola çıkartıyorsunuz? İşte biz bu ihmalin kurbanı olduk çok şükür kurtulduk , kurtulamayadabilirdik. En kötüsü de kuş uçmaz kervan geçmez bir yerde oldu kaza ambulanslara ulaşabilmek için yaklaşık 3 km yol yürüdük o can havliyle annem kardeşim kuzenim ben ve yengem heryer ıslak çamur olduğu için zorlandık yürümekte ve yol olmadığı için ulaşım için çok bekledik çok şükür Allah bize güç verdi , kardeşimi topraktan çıkarıp kurtardık , telefonları bulup herkese ulaştık , hiç gösterildiği gibi kolay ve küçük bir hadise değildi… Bunları bilmeniz gerektiğini düşündüm , insan hayatı bu kadar ucuz değil ama burda ucuzmuş onu çok iyi anladık.. Biz kurtulduk ama hepimizin ciğeri çokça yandı.. Allah kimseye yaşatmasın… Bu fotoğrafta vagondan kurtulduktan sonra çekebildiğim tek fotoğraftı.. Ve bir çok yakınımız demiryollarında çalıştığı için haber aldık kayıtsızda bir çok yolcu vardı onlarında cansız bedenleri ya da yaralılar çıkmış olay göründüğünden ve söylenen de çok daha büyük…

Önceki Haber

Soyer: Üç kritik noktada trafik yeraltına alınacak