Tarhan: Halkbank elde avuçta ne varsa satıyor mu?

Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Kocaeli Çayırova’da bulunan ve Bilim Merkezi olarak planlanan Halkbank’a ait binanın üzerine satılık tabelası asılması üzerine, Halkbank yatırımlarının ne için satışa çıkarıldığını Yazılı Soru Önergesi vererek Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

BİLİM MERKEZİ OLARAK PLANLANAN YERİN SATILMASINDAKİ AMAÇ NEDİR?
Tahsin Tarhan, “Halkbank Tarihimiz açısından esnaflara destek olması, duran varlıklar ve aktif ekonomi yatırımlarıyla bankacılık sektörümüzün temel taşlarında bir tanesidir. Ancak son dönemde birçok farklı konuyla gündeme gelmekte ve marka değerinde grafiksel düşüşler olmaktadır. Kocaeli Çayırova’da daha yeni tamamlanmış, Bilim Merkezi olarak planlanan yerin satılmasındaki amaç nedir? Halkbank ekonomik kriz içinde olduğu için mi elindeki değerleri kiralama ya da satma yöntemine gidiyor. Bunun açıklanması gerekiyor.” Dedi.

HALKBANK’IN PİYASA DEĞERİ SATILIK ARSALAR İLE Mİ YÜKSELECEK.

Tahsin Tarhan, “Halkbank’ın gerek medyaya yansıyan gerek iktidar tarafından yürütülen yanlış politikalardan dorudan etkilendiğini hepimiz biliyoruz. Ancak bankacılık sisteminde önemli bir rol oynayan Halkbank, arsaları, arazileri, elindeki gayrimenkulleri satarak mı piyasa değerini yükseltecek. Ayrıca Halkbank kamu bankasıdır. Bir satış gerçekleşecekse bunun kamuoyu ile paylaşılması gerekir. Satış kararları neye göre alınmıştır. Ne kadar gelir elde edilmesi planlanmaktadır? Bu soruların takipçisi olacağız” dedi.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

CHP’li Taşçıer: Bakanlık 5 yaralı asker dedi, gerçek farklı çıktı