Sosyal medya bu fotoğrafı konuşuyor: Ali İhsan Yavuz ve Recep Özel ABD'de ne yaptı, yanındakiler kim?

YSK'nın İstanbul seçimlerini iptal sürecinde etkin rol oynayan Ali İhsan Yavuz ve Recep Özel'in ABD'de de çekilen bir fotoğrafı sosyal medyaya damgasını vurdu. Fotoğrafın hangi tarihte çekildiği bilinmezken çeşitli iddialar ardı ardına sıralandı.

Gazeteci Yazar Hüseyin Hakkı Kahve'nin iddiasına göre o fotoğrafta İstanbul seçimlerinin iptali yönünde oy kullanan 2 YSK üyesi var. Sosyal medyada yer alan bir diğer iddiaya göre ise Ali İhsan Yavuz ve Recep Özel'in ortasında yer alan isim FETÖ firarisi Mesut Bedri Eryılmaz. 

Hüseyin Hakkı Kahveci kişisel Twitter hesabında fotoğrafla ilgili şu ifadelere yer verdi: "İmamoğlu kararını alan retçi iki hakim (sağ ve sol baştakiler) ve AKP Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz ile AKP YSK temsilcisi Recep Özel isimli iki AKP'li milletvekili ABD'de efendilerinin el öpmesindeler. Bu manzaraya göre Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ gargarası yapmasın."

https://yenisoluk.com/uploads/2019/05/hüseyin hakkı kahveci

Oda TV'den Mert Taşcıların yazısına göre ise o fotoğrafın hikayesi şöyle:

Söz konusu fotoğraf, Türk heyetinin 28 Şubat 2012’de ABD’li yetkililerle TBMM Adalet Komisyonu adına yaptığı görüşmelerin ardından çekildi.

O ziyaretten fotoğrafları aslında Ali İhsan Yavuz Twitter hesabından paylaşmıştı. Sosyal medyada dolaşan fotoğrafta yer alan isimlerin bulunduğu fotoğrafları Yavuz, “ABD Adalet Bakanlığı temaslarımızdan kareler” ve “ABD Senato binası”diyerek takipçilerine aktarmıştı.

Gelin görün ki AKP'li Recep Özel'in ABD'de Fethullah Gülen'i ziyaret eden heyetin içinde yer aldığının ortaya çıkması arasında bu fotoğraf arasındaki bir ilişkiyi ortaya çıkarıyor.

Evet…

Belki fotoğraf Pensilvanya eyaletinde çekilmemişti.

Ancak Recep Özel’in, FETÖ lideri Gülen’i ziyaretiyle Times meydanında çekilen fotoğraf aynı yıl gerçekleşmişti.

Aslında yalnızca bir anı fotoğrafı değil.

Şöyle ki; Fethullah Gülen’in “namaz takkesi” hediye ettiği dönemde AKP Isparta Milletvekili olan Recep Özel’in FETÖ liderini neden ziyaret ettiği bilinmiyordu.

Fakat bu konu hakkında yorum yapmak da zor değil. AKP ile Gülen Cemaati’nin çatışmaya başladığı ilk olay olarak hep "MİT Krizi" gösterilir.

MİT Krizi ne zaman olmuştu?

7 Şubat 2012.

Önceki Haber

Türkiye'deki sahte içki ölümleri dünya basınında: Zamlara vurgu...