Sayın Kılıçdaroğlu, artık gitme zamanı!

Asıl seçim genel merkezciler ile İnce’ciler arasında geçmiştir. Genel merkezciler ile Muharrem İnce’ciler arasındaki seçim de İnce’ciler 8 puan fark atarak seçimin galibi olmuştur. İnce’nin genel merkez tarafından maddi ve manevi olarak yalnız bırakılması bunun kanıtıdır. Bir genel başkan düşünün genel seçim sonrası açıklama yapamıyor… Seçim sonucu itibariyle partiden 8 puan fazla oy alan genel başkan Muharrem ince’dir…

Umutla geldiğiniz yere karabulutları sererek gidecekseniz. Arkanızdan hiç kimse ‘iyi’ konuşmadığı gibi, duymak istemediğiniz hakaretlere maruz kalabilirsiniz!

Siz en iyisi hafızalarımızda; ‘başarısız dı, ama iyi adamdı’ diyecek kadar iz bırakın…

Evet, CHP’nin 2010 yılına kadar genel başkanlığını yapmış olan Deniz Baykal’ın bir kaset komplosuna kurban edilmesiyle birlikte CHP’nin başına ‘getirilen’ Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bahsediyorum…

Otobüs kaza yaptıkça, sebebini muavinde bulup sık sık muavin değiştiren kaptan!

Hani şu; MYK üyesi, genel sekreter öğüten 12. Katta oturan komutan.

Yardımcı ve danışman dayanmayan Sayın Genel Başkan;

“Bir yıl önce yapılan referandumda AKP ve MHP yine birlikteydi. CHP ise tek başına idi. o referandumda ne İyi Parti vardı, ne Saadet Partisi, nede başka siyasi partiler vardı… CHP İstanbul il başkanlığı il yönetiminin başarılı çalışması sonucunda İstanbul’da “hayır” oyları yüzde 52.2 olmuştu… İstanbul büyük şehir belediye başkanlığını kazanma umudu doğmuştu… AKP’li belediye başkanlarının olduğu ilçelerde dahi “evet” oyları geride hayır oyları ileride kalmıştı… İl başkanı Cemal Canpolat’ı değiştirmek isteyen ve de değiştiren CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bu konu hakkında bir açıklama beklemek sanırım İstanbulluların hakkı olsa gerek.”

CHP’nin tüm etkinliklerinde bulunan Mehmet Tüm’ü, Necati Yılmaz’ı, Şenal Saruhan’ı Hilmi Yarayıcı ve Niyazi Nefi Kara’yı… TV’lerdeki en tehlikeli yorumları yapan başta Barış Yarkadaş ve Eren Erdem olmak üzere, İlhan Cihaner’i, Hüsnü Bozkurt’u ve Musa Çam’ı… Askerlerin yediği yemekten zehirlenmesini defaten gündeme getiren Tur Yıldız Biçer’i… Bu partinin en sakin ve en çalışkanlarından Umut Oran’ı listelere yazmayıp olur, olmadık insanları milletvekili yapan Sayın Kılıçdaroğlu, bu parti babanızın çiftliği değil. Bu parti ‘Halkın partisi’. Siz istediğinizi Milletvekili yaparken, CHP dip yapıyordu. Bunu da biliyor muydunuz? En kritik sıralara koymanız gereken kanaat sahibi sevilen insanlar yerine o bölgelerin en sevimsiz insanlarını koyarak CHP’ye dip yaptırdınız. Partiyi geldiğiniz günden daha kötü bir yere getirdiniz. Artık gitme zamanı. Lütfen partinize, *(özür dilerim) CHP’ye gönül vermiş insanları daha fazla üzmeyin, zorlamayın.

*(Partinize söylemi mi düzeltme nedenim; Siz zaten DSP’li Kemal olarak kaldınız, asla CHP’li olmadınız! Nereden mi belli; etrafınıza bakın zaten her şey gün gibi açık ve net!)