"Özür dilerim Ekrem Bey, başkanlık sizin hakkınızmış"

Yenikapı'da sergilenen ihtiyaç fazlası araçlara AKP'nin sessiz kalmasına tepki gösteren Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, "Özür dilerim Ekrem Bey. Politika sizin işinizmiş. Başkanlık sizin hakkınızmış" dedi.

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Akit yazarı Ali Karahasanoğlu, bugünkü köşe yazısına dün Yenikapı'da sergilenen İBB'nin ihtiyaç fazlası araçlarını taşıdı.

AKP'li isimlerin Yenikapı'da toplanan araçlarla ilgili sessiz kalmasına tepki gösteren Karahasanoğlu, bu kişileri beceriksizlikle suçladı ve "Bu kadar sessiz, bu kadar iftiralara cevap vermeye takati olmayanlar, bu belediyeyi yönetmeye de ehil olamazlar demek düşüyor” dedi.

Karahasanoğlu, İmamoğlu'nun 'algı oluşturduğunu' söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Şimdi Yenikapı’ya belediyenin hizmet araçlarını diziyor..

Mesai gününde, çalışması gereken araçları, Yenikapı’da dizdirip, algı oluşturuyor, 'Bakın makam araçları, kaç tane imiş?' diye..

Bir tane Büyükşehir’in AK Parti dönemindeki bürokratı çıkıp da, açıklama yapmıyor: 'Yenikapı’ya getirdiğiniz araçların şu kadarı, evde bakım için tahsisli araçlardır.. O araçlarla, hasta olan insanlarımıza evde bakım yapılıyordu. Bugün itibari ile, şu kadar hastaya gidilmesi planlanmıştı. Bunlara gidilemedi. İşte araçların plakaları. İşte o araçlarla bakımı yapılacak hastalarımızın listesi.'

Onun için, 'Özür dilerim Ekrem Bey. Politika sizin işinizmiş. AK Partililer yolsuzluk yapmazlar ama.. Kendilerini savunmasını da beceremediklerine göre.. Başkanlık sizin hakkınızmış..' diyorum”

Önceki Haber

Suriye-Türkiye sınırında bombalı saldırı: 12 sivil öldü