Özdağ: “24 vatandaşımız ihmaller sürecinin sonunda can vermiştir”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcsı Prof. Dr. Ümit Özdağ, 08.07.2018 tarihin de Çorlu’da meydana gelen tren kazası le ilgili soru önergesini meclise sundu.Özdağ, “24 kişinin göz göre göre öldüğü bu kazanın sorumluları göreve devam edecek midir? Ülkemizde insan hayatı bu kadar değersiz midir? sorularını yöneltti.

Özdağ’ın Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit TURHAN tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını istediği önergede şu sorular yer alıyor:

24 vatandaşımız ihmaller sürecinin sonunda can vermiştir. Devletin önlem almadığı gereğini yapmadığı kaza göz göre göre gelmiş insanların hayatlarına ve umutlarına mal olmuştur. Sorumlular yargı önüne çıkacak mıdır?
Kaza sonuçları itibariyle siyasidir. Siyaseten bir bedel ödenmediği takdirde bu kazaların sonu gelmeyecektir. Kazaya gerekçe gösterilen menfez neden kapatılmadı?
Kazaya sebeplerini ortadan kaldırmayan önlem almayan gerekli tamir, bakımı zamanında aldırmayan siyasi iktidarın Ulaştırma dan Bakanlığının bürokratları 24 kişinin ölümünden sorumludur. 24 kişinin göz göre göre öldüğü bu kazanın sorumluları göreve devam edecek midir?
Ülkemizde insan hayatı bu kadar değersiz midir?

Önceki Haber

AKP'liler MHP'lileri hastanelik etti!