Müzikle sınav stresini attılar

Bakırköy Belediyesi bünyesinde hizmet veren BAKGEM(Bakırköy Gençlik Eğitim Merkezi)’nde öğretmenler gözetiminde destek hizmeti alan öğrenciler, 30 Haziran ve 1 Temmuz’da gerçekleşecek YKS(Yükseköğretim Kurumları Sınavı) öncesi müzikle sınav stresini attılar.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da sınavlara girecek tüm öğrencilere başarılar dileyerek şu açıklamayı yaptı: “ Belediyemiz, BAKGEM’de; Bakırköy ilçesinde bulunan mezun ve son sınıf öğrencilerinin eğitim düzeyini yükselterek onlara fırsat eşitliği sağlamak amacıyla öğretmen gözetiminde derslerine çalışmalarına, ödevlerini yapmalarına yardımcı olmak ve üniversite giriş sınavlarına(AYT/TYT) hazırlamak için destek hizmeti vermektedir. 30 Haziran-1Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak sınavlar öncesi de öğrencilerimizin sınav stresini azaltmak için bu etkinliği düzenledik.”

Bilindiği üzere bu yıl ilk kez YKS olarak düzenlenecek sınav üç aşamalı gerçekleşecek. TYT(Temel Yeterlilik Testi) 30 Haziran-Cumartesi saat 10.00’da, AYT(Alan Yeterlilik Testi) 1 Temmuz-Pazar saat 10.00’da, YDT(Yabancı Dil Testi) 1 Temmuz- Pazar saat 15.30’da yapılacak.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

Akgün’den Uysal’a Hodri Meydan!