Memleketimin erkeklerinin ayarıyla oynadılar

Aynen de öyle yoksa memleketimin erkekleri meydanlara çıkıp pembe otobüs isteriz diye, imza toplarlar mıydı? Yok, toplamazlardı.

Kesin bir ayar kayması var.

Memleketimin erkeği sırf kadınlara değsinler diye, semt pazarlarına çıkıp boş dolaşmaz mıydı? Dolaşırdı.

Memleketimin erkeği sırf kadınlar rahatsız olsun diye toplu taşıma araçlarında bacaklarını aça aça oturmaz mıydı? Otururdu.

Sırf kadınlara kendilerini göstermek için ulu orta oralarını buralarını kaşımazlar mıydı? Yaparlardı.

Memleketimin erkeği şort giydi eteği kısaydı diye kadınlara laf atmaz mıydı? Atardı.

Ya efendim yanlış olan bir şey var, yoksa memleketimin erkeği böyle kadınları düşünerek pembe otobüs ister miydi? İstemezdi

Bana göre, Kesin bir ayar bozukluğu var, Büyüklerimiz bir hal edip, meclise bir önerge sunup, Türk erkeklerini toplu tedavi için çalışmalar başlatmalı.

Gerçi tam diyeceğim Diyanet sitesinde bir açıklama yapsın diye ama adamlar şu sıra çoluk çocukla uğraşıyorlar işleri çok…

İnanın ne diyeceğimi, kelimelerimi taş haline nasıl getirsem de birilerinin kafasını kıracağımı bilemiyorum.

Memleketimin erkeği artık iyice kafayı yedi, ya da kendi uçkurlarından korkuyorlar.

O kadar çok memleketimin derdi varken uçkur sevdasına düşmüş bir millet ne ara olduk bilemedim.

Gerçi ekonomisi ve politikası kötü giden memleketlerde bu bir stratejidir.

Yani büyüklerimiz bakar ülkede bir şeyler ters gidiyorsa milletin aklını başka tarafa çeker

Eeeee en iyi kafa karıştıran yerde bazı cahil beyinlerin uçkurlarından başka yer olamaz.

Akıl mantık işi değil, bir gurup kendini erkek sanan beyinsiz çıkın sokaklara, kadınlarla aynı otobüslere binmek istemiyoruz diye imza toplayın, birde internet üzerinden kampanya başlatın.

Vallaha beyinsiz bunlar, bak demedi demeyin olurda bu imzalar yerini bulursa ki bu pembe otobüs siyasetçilerimizin ağzına kadar gittiğine göre, önerge olarak da mecliste duyarız.

Yani olurda kabul edilirse bu beyler, yarın bir gün biz pembe otobüsten tahrik oluyoruz, içinde ne hatunlar vardır diye bir daha imza toplar mı? Toplarlar.

Gerçi yazımın içinde de dediğim gibi memleketimin erkeklerinin, son yıllarda ayarlarının bozulmasının sebebi de Türkiye’de ki yapılan manasız kadın ve çoluk çocuk üzerinden götürülmeye çalışılan seks politikasıdır.

Artık bu saçmalıkların bir kenara bırakmanın, adam olmanın zamanı geldi de geçti bile, bizim memleketimizin erkeğinin mert olduğu zamanları da biliriz, uçkurunu ulu orta yaşamayı bırakın, sevdasını dile getirmeye çekindiği zamanları da biliriz.

Anlayacağınız ayarı bozuk bir gurup erkek bozuntusu için, memleketimin adam gibi adamlarına laf söyletmeyeceğimi de siz bilin, yukarıda ki yazım latifeyle karışık bazı uçkur beyinlerle dalga geçmemdir.

Onun için benim memleketimin yiğit adamları sakın üzerinize alınmayın alınan zaten kendinden belki bu yazıdan sonra azcık utanırda kaçan ayarlarını düzeltmek için çare arar, yoksa bozuk ayar uçkurda tutmaz. Bak benimde ayarımı bozdular.

Ayten Turan

Kalemin Gölgesi