Kocaoğlu aday değilim dedi ve İzmir adaylığı için ilk sinyal geldi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun seçimlerde aday olmayacağını açıklaması sonrası Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, adaylık sinyali verdi. Soyer, ‘Ben yıllardır bekliyorum. Olabilir de, olmayabilir de’ dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, 2019 yerel seçimlerinde aday olmayacağını açıklaması sonrası gözler kimin aday olacağına çevrildi.

Kulislerde konuşan isimlerden biri olan Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, konuya ilişkin ilk açıklamasını yaptı.

Adaylığa yeşil ışık yakan Soyer, genel merkezi işaret ederek, “Ben yıllardır bekliyorum. Olabilir de, olmayabilir de. Biz vazifemizi yapmaya devam edeceğiz. Ama genel merkez adaya karar verecek. Nasıl değerlendirirlerse onları bekleyeceğiz” dedi.

Soyer, Kocaoğlu’na ilişkin “bilgece” ifadesini kullanırken, “Aziz Kocaoğlu’nun açıklaması son derece bilgece bir açıklamaydı. İzmir’de asla unutulmayacak izler bıraktı. Hepimiz tek tek, İzmirliler olarak kendisine müteşekkiriz. Bundan sonrasını genel başkan ve genel merkez takdir edecek. Hep beraber göreceğiz. Henüz konuşmak için çok erken” diye konuştu.

SOYER KİMDİR?

1991 yılında şirketiyle Seferihisar’da bir tatil köyü kurarak dokuz yıl boyunca yöneten Soyer, 2003 yılında Avrupa Birliği’nden İzmir’e temin edilebilecek mali kaynaklar konusunda hazırladığı raporunu dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina’ya sundu ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olarak çalışmaya başladı.

Soyer, 2004-2006 yılları arasında İzmir Ticaret Odası’nda Dış İlişkiler Müdürlüğü ve Genel Sekreter Yardımcılığı yaptı.

Soyer, 2009 ve 2014 yılında Cumhuriyet Halk Partisi’nden Seferihisar Belediye Başkanı seçildi.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

Ekrem İmamoğlu kimdir?