Kılıçdaroğlu kendini genel başkan sanıyor!

CHP, DSP gibi batıyor… Gören duyan var mı?

Son zamanlarda sürekli söylediğimiz “DSP’yi batıran DSP’liler CHP’yi batırıyor” diye bir tespit var.

CHP son yılların an karışık, en kavgacı, en uzlaşmaz, en çok küskünün olduğu, en çok ‘oy vermeyeceğim’ sesinin yükseldiği dönemi yaşıyor.

“CHP ne yazık ki CHP’liler tarafından değil, DSP’yi batıranlar tarafından yönetiliyor” dememizde kesinlikle bir abartı yok. Buna ek olarak, eski DSP’li olup sonradan CHP’lileşenler yanlarına stepne olarak 10 Aralık’çı, sahte Haziran’cı ve CHP’li olup ta “gelene ağam gidene paşam” diyen özellikle siyasetten nemalanan bir grubu da yanına alarak bu işi çok rahatlıkla götürüyorlar.

Bugün CHP’yi yönetenlere bakın. Milletvekillerinin çoğuna bakın. Danışmanlara bakın! Her şey net bir biçimde ortada!

İstanbul parselleniyor

İddia bu ya; Etiler’de lüks bir restoran da toplanılır. Toplananların tamamına yakını sonradan CHP’ye iltihak etmiş isimlerdir. Ya 10 Aralık’çı, ya DSP’li ya da bir başka kökenli olan bu şahıslar önlerine bir harita açarlar. Kim nereye aday olacaktır? İşin aslı budur.

Ekrem İmamoğlu, Akif Hamza Çebi, Remzi Albayrak, Ece Güner Toprak, Cafer Mahiroğlu, Zeynel Emre, Ali Rıza Akpolat, Muhsin Devrim Altunbaş, Altınok Öz, Abdülhadi Akmugan, Ümran Köksüz, İbrahim Sözen, Mustafa Sarıgül, Kemal Keser, Bayram Ali Çeşmeci, Bihlun Tamaylıgil, Kemal Çebi, Canan Kaftancıoğlu, Binali Dağdeviren, Ayhan Otlatıcı, Onur Cingil, Adil Emecan, Atilla Aytaç, Sezgin Tanrıkulu, Doğan Çakmak isimleri masaya yatırılır ve birkaçı hariç 39 ilçe ve İBB paylaşılır…

Kim bunlar?

Kim olduğunu hepimiz biliyoruz!

CHP’de gündemden düşmeyen isimler… 10 Aralıkçı olarak bilinen Oğuz Kaan Salıcı, her defasında Haziran’cı olduğunu ima eden Canan Kaftancıoğlu, Mustafa Sarıgül, Beykoz konaklarının malumu Hüsamettin Özkan…

Beşiktaş, Şişli, Kadıköy, Ataşehir, Bakırköy altın yumurtlayan tavuk misali talibi çoktur.
Örgütten sorumlu genel başkan yardımcısı sesizdir, çünkü siyaseten geleceği yer olarak hesap genel başkanlık üzerine yapılmıştır!
Sarıgül taifesi Beşiktaş, Şişli ve büyükşehir için asılır.
İl başkanı Kaftancıoğlu; Beşiktaş olmazsa olmazım der.
Bakırköy’ü geçmiş dönemde il yönetiminde birlikte görev yaptıkları şimdi milletvekili olan bir arkadaşlarına paslarlar.
Avcılar için keza yine il yönetiminde birlikte görev yaptıkları küçük bir kız çocuğunun adı geçer.
Silivri için Arı grubundan Kemal Derviş referanslı birkaç dönem milletvekilliği yapan şimdi milletvekili olmayan bir bayanın adı geçer.
Kısaca toplantı biter 10 dakika sonra konuşulanların tamamı dışarıdadır.
Çünkü herkes birbirinin talep açtığı bölgeye göz koymuştur!
Yazının başında da dediğimiz gibi bu bir iddia!

CHP’yi kimler yönetiyor?

Geçmişte ANAP, DSP, ÖDP, TDH’de siyaset yapmış olanlar, TESEV, 10 Aralık, Arı grubu gibi vakıf ve dernekler. Kısaca CHP’yi CHP’liler hariç herkes yönetiyor.

Bu arada, bu saydığımız isimler için bir araç olan Kılıçdaroğlu’nun son kullanma tarihi dolmuş olup Sayın Kılıçdaroğlu Bypass edilmiştir.
Kılıçdaroğlu şu an sadece genel başkanlık yapıyorum sanarak oturduğu koltuğun keyfini çıkartıyor.
Aslında oda her şeyin farkında olup olağanüstü kurultay’a evet demek için can atıyordu.
Lakin bu toplama ekip, muhalifler 700-750 imza dahi toplansaydı ‘hayır’ demek için her yolu deneyecekti ve 630 imzaya karşın ‘hayır’ dediler.
Çünkü kurultay olsaydı kesinlikle kaybedeceklerdi.
Sonuç olarak bu toplama ekibin tamamının CHP’de kalamayacağını çok iyi biliyorlardı ve can havliyle Kılıçdaroğlu’nu bir şekilde ikna ettiler(!)
Son söz olarak; CHP’ye CHP’liler sahip çıkmazsa, CHP birkaç dönem sonra DSP gibi biter ve bu keramet sahipleri yeni bir partiyi ‘sol’ diye bu halka ‘susuz yuttururlar!’