Kadınlara iyi gelen erkekler var, nesli tükenmekte olan

Adamlar üşenmemiş, yememiş, içmemişler bir araştırma yapmışlar ve yüz kadına sormuşlar.

Hayatınızda size iyi gelen erkekler oldu mu? Diye yüz kadından atmışı evet demiş bu büyük bir sayı bence, Türkiye’de kadına iyi gelen erkek cümlesini bile yazarken inanamıyor insan, neyse varmış işte. Nesli tükendiğinden dolayı birçok kadının görmediği.

Sonra araştırmacı sormuş…

_Size iyi gelen erkekler şu an yanınızda mı?

Kadınları birçoğu belli bir süre sessiz kaldıktan sonra hayır demiş.

Birçoğu dediğim atmış kişinin yedisi yanımda demiş, yani elli üç kişi…

_ Adam bana iyi geldi ama şu an yanımda yok demiş.

Şimdi burada şu aklıma geliyor…

Kadınlar kendine iyi gelen adam bulup, birde ellerinden mi kaçırıyorlar?

Olur mu? Adamların nesli tükeniyor, devlet bile nesli tükenen hayvanları korumaya alıyor aman kadınlar, böyle size iyi gelen adam bulup da elinizden mi kaçırdınız?

İnanmak zor…

Kadınlara tekrar sormuşlar size iyi gelen adam nasıl oluyor? Diye

Kadınlar cevap vermiş…

_ Bize sevgilerini hissettiriyorlar

_ Onun yanında kendimi kraliçe gibi hissediyorum

_ Onun yanında kendimi hep güvende hissediyorum

_ Hep bana kendimi özel hissettiriyor

_Bana dokunduğu zaman Dünya üzerinde tek kadın benmişim gibi hissettiriyor.

_ Ona güvenimi hiç kırmadı beni hep katıksız sevdi

_ O yanımdayken hiçbir kötülüğün bana uğramayacağını hissettirdi.

Buna benzer birçok şey dikkat ettiyseniz, kadınlara iyi gelen erkeklerin sadece sevgi ve güven üzerine olduğunu fark edeceksiniz, yani kadın sevildiğini ve yanında güvende hissettiği adamlar için bana iyi geldi diyor.

_ Beyler, işiniz bu kadar kolayken nasıl oluyor da nesliniz tükenmek üzere bunu da anlamak zor.

Her kadın yanında kendini iyi hissettirecek erkek ister, erkek de kendini iyi hissettirecek kadın ister, bu böyleyken nerede yanlış yapılıyor da ne kadın, ne de erkek yanında ona iyi gelen birini tutmakta zorlanıyor.

Ben en çokta buraya takıldım ne oluyor da nesli tehlike altında olan, adamları yanımızda tutamıyoruz?

Acaba buldum delisi olup da verdiği sevginin güvenin daha fazlasını isteyip şımarıklık mı, yapıyoruz?

Ya da erkekler kadına iyi geldiğini fark edip, heyecanları mı azalıyor, bence bu konuda araştırılmalı ve kadına iyi gelen erkekleri bir şekilde korumaya alınmalı.

Yoksa kadının etrafında bırakın iyi gelmeyi kadına hayatı zindan eden uçkur sevdalılarından başka yaratık kalmayacak, buda kadının neslini de tehlikeye sokacak.

Çünkü kadın doğası gereği sevgiyi ve aşkı hissedemezse tükenir, bedenen varmış gibi olsa da kadının ruhu gün ve gün yok olur.

Etrafımızda şuanlar da ara ara gördüğümüz ama gün gelecek çoğalacağına inandığımız erkek görünümünde kadınların olmaması için, kendine iyi gelen, kadınlığını tam anlamıyla yaşatacak erkeklerle yan yana olmalı, bu tür erkeklerin nesilleri tükeniyorsa eğer…

Devletin de bu konuya el atması gerekli diyeceğim var ama bu tür erkeklerin yok olması işlerine geldiği aklıma gelince aman kadınlar…

Her şeyi Devletten beklemeyin, hemen bu tür adamları koruma altına alıp kendi doğal ortamlarında yaşamaları için caba harcayın demek istiyorum.

Yani kadınlar böyle size iyi gelen adam buldunuz mu sıkı tutun elinizde ama sıkı tutacağım diye de kuşun kanadını kırmayın derim anlayan anlar artık.

Kadınlarının, hepsine iyi gelen adamlar, dileyerek yazımı sonlandıracağım da iyi gelen adamlar her kadına rastlar mı, ha rastladı kadın bu adamları elinde tutar mı bilemedim.

Nesli tükenmeyen sevgilerle kalın.

Ayten Turan

Kalemin Gölgesi