Kadına cinselliği zulüm etmeyin

Bazı insanları anlamak zor, önde giden, ne yaptığını anlamadığım bazı insanların bana göre sadece gündemde kalmak için yaptıkları açıklamalar kalemime malzeme vermekten öte gitmiyor.

Efendim hangisini anlatalım, kendini din adamı sayıp, kadında sünneti savunanı mı, yoksa kendini İslami bir yazar olarak gören birinin, aman kadınlar Müslüman bir erkekle olacaksanız bedelinizi alın haktır diyen bir kadın mı anlatayım?

Öncelikle kadın sünnetinin Tıp da, bilim de ve inançta yeri olmadığını dile getirelim, Afrika ülkelerinde yapılan bu rezillik sadece onların inancı olarak biliniyor Kadına Sünnet bana göre yaratana karşı gelmekten başka bir şey değil, kadının cinsel güdülerini öldürmek ve yaratanın insana verdiği en güzel şeyi yaşamasına engel olmak bunu da ölümüne yapmak dehşet verici burada bunun ayrıntılarını yazmak inanın istemiyorum.

Çünkü kadına sünneti okuduğum zaman vücudumun her yeri diken diken oldu insanlık dışı bu uygulama savunmak bana göre hastalıktan ve cahillikten başka bir şey olamaz.

Bakireliği korumak acaba el değmemek mi diye sormak istiyorum, hepimiz biliyoruz ki bakireliğini koruyup da cinselliği yaşayan birçok kadın var buda kimseyi ilgilendirmez.

Elbette ki Örf ve ananelerimize uymak isteyen uysun ama bu dehşet verici yöntemlerle olamaz.

Diğer konuya gelince vallahi onu biraz tiye alacağım…

Ne demek efendim kadın Müslüman erkekle olunca bedelini alsın yani bu demek oluyor ki kadınlar Müslümanlık dışında erkeklerle birlikte olursanız bedavaya gidebilirsiniz.

Allah’ım aklımı koru aslında anlatmak istenilenin ne olduğunu biliyoruz da, kadının anlatma şekli akla zarar.

Eğitimli bir kadının hemcinslerini, mal görmesi Müslüman erkeğe pazarlamacı gibi lanse etmesi inanın normal bir şey değil.

Efendim kadın sadece para için Müslüman erkekle olmalı gibi anlatılmak, kadının yaşadığı cinselliği bir objeye bağlamak o kadının yaşadığı şeyden zevk alamaması anlamına gelir, yani sevgisiz sadece bunu meslek edinen emekçi kadınları tenzih ediyorum.

Bana göre bu toplumun en zor mesleğidir.

Sakın yanlış anlamayın savunduğum için değil, Dünya’nın bir geçeceği olduğu için böyle yazdım…

Keşke böyle bir iş olmasa ve kadınlar sadece erkeklerle sevdikleri ve arzu ettikleri için bu güzel eylemi yaşasalar maalesef ki, Dünya cinselliği keşfettiğinden bu yana kadını bu konuda işçi olarak gördü ve görmeye de devam ediyor.

Ama gerçek anlamda cinselliği yaşamak Müslümanlık içinde olsun ya da başka bir inanç da olsun bir bedele dayanmamalı zaten toplumumuzda kadında erkekte yerini biliyor istisnalar hariç.

Maalesef ki toplumumuzda birçok kadın cinselliği sevmedi, sebebi de kadının evli dahi olsa buna zorlamaları çocukluğundan başlayarak cinselliği yasaklar için anlatmalarıdır.

Bu yüzdendir ki birçok kadın cinselliği sadece eşine görevleri gibi yaşıyor ve maalesef ki birçok kadın yaşadığı şeyden iğreniyor ve zevk almayarak yaşıyor.

Buda kadına zulümdür onun için yaratanın insana verdiği bu güzel eylemi iyi anlamak kadının da erkeğinde karşılıklı zevkle yaşaması gerekli, benim düşüncem hiçbir erkek beraber olduğu kadının zevk almadığını bilerek bunu yaşamaz.

Bu erkeğe de zulümdür onun için daha bilinçli kadınlar yetiştirmeli kadınlığının keşfeden bireyler olmalarını sağlamalılardır.

Bu erkekleri de KADINLARI DA mutlu eder, cinselliğin bedeli de para değil mutluluk ve sevgi olur…

 

Ayten Turan

Kalemin Gölgesi