İşte Muharrem İnce’nin noter tasdikli taahhüdü: Genel Başkan seçilirsem…

CHP’nin 24 Haziran seçimlerindeki Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, noter huzurda CHP Genel Başkanı seçilmesi durumunda yapılacak ilk cumhurbaşkanlığı seçiminde, seçilemediği takdirde olağanüstü kurultayı toplayacağına dair taahhütnameyi noter huzurunda imzaladı. İnce, noter çıkışı yaptığı açıklamada olağanüstü kurultay çağrısını yineleyerek “Zafer mümkündür, ona hazırlanmak gerek” dedi.

CHP’de, 24 Haziran seçiminin ardından başlayan olağanüstü kurultay tartışmasında sona gelindi.

Parti içi muhalefetin imza toplama süresi bugün saat 17.30’da sona erecek.

Bütün delegeleri bugün notere gidip olağanüstü kurultay için imza vermeye davet eden Muharrem İnce noter huzurda CHP Genel Başkanı seçilmesi durumunda yapılacak ilk cumhurbaşkanlığı seçiminde seçilmediği takdirde olağanüstü kurultayı toplayacağına dair taahhütnameyi noter huzurunda imzaladı.

Noter çıkışında bir açıklama yapan İnce şöyle konuştu:

Örgütü hazırlamak lazım. Önümüzdeki dönemde genel başkan olursam üyelerin önüne sandık koyacağım. Sivil toplum kuruluşlarının, baroların, belki de CHP ‘nin adayını destekleyecek başka siyasi partilerin üyelerinin oy kullanacağı bir ön seçim ile cumhurbaşkanı adayının belirlenmesini sağlayacağım. Kendim aday olup seçilemediğimde de partiyi hemen olağanüstü kurultaya götüreceğim. Türkiye derdindeyim. Çocukların geleceği derdindeyim. Seçime 50 gün kala çık, gel bizim adayımız ol deyince olmuyor bu. Uzun süreli bir hazırlık lazım. Tıpkı Mustafa Kemal Paşa’nın Gediz’de, Kütahya’da yenilip, orduyu Sakarya’nın doğusuna çekip, büyük taarruzla kazandığı gibi zaferin mümkün olacağını düşünüyorum. Sayın Genel Başkanımız da bu cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmadı. Önümüzdeki seçimlerde de aday olmayacağı kesin gibi. Olsaydı şimdi olurdu. O zaman bir an önce olağanüstü kurultaya gitmenin doğru olduğunu düşünüyorum. Derdimiz kolduk değil, derdimiz çocuklarımız. Derdimiz geleciğimiz, derdimiz memleket… Bunu taahhüt ettim.

İşte İnce’nin noter huzurunda imzaladığı taahhütname:

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

Kılıçdaroğlu'ndan Erdoğan'a: 3000 koruman olmadan sokağa çıkamazsın