İstanbullular kime inansın?

Bazı yetkililer “Metro istasyonlarının ihaleleri iptal edildi” diye açıklamalar yaptılar. Başkan Mevlüt Uysal ihalelerin “iptal edilmediğini” söyledi. İstanbullular kime inansın?

İBB Meclisi CHP Üyesi N. Kemal Ceylan, durdurulan 6 metro istasyonu ile oluşacak kamu zararı ile ilgili aylar önce meclise sunduğu önergesine cevap gelmeyince bir kez daha güncelleyerek hazırladığı yazılı soru önergesini Meclis toplantısında sözlü okudu ve şunları söyledi:

5 ay önce istanbullular’ın 2014 seçimlerinde oy verdiği Sayın Kadir TOPBAŞ genel başkanınızın talimatıyla görevinden alındı. Her fırsatta “Milli İrade” diyorsunuz ya, İstanbullular Milli İradeye gösterdiğimiz saygıyı gördü. 2019 seçimlerinde iradelerini sandığa yansıtacaklardır. Kimi yetkililer “metro istasyonlarının ihaleleri iptal edildi” diye açıklamalar yaptılar. Başkan Sayın Mevlüt UYSAL ihalelerin iptal edilmediğini söyledi. İstanbullular kime inansın? Metrolarımızın içinde bulunduğu durumla ilgili oluşacak kamu zararlarını içeren önerge vermiştim, kaç ay oldu önergeme cevap alamadım.

Sayın Mevlüt UYSAL’ın 18 Mart tarihinde Arnavutköy’de yaptığı konuşmasında “Bizim metrolarda birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler’’ diye açıklaması var, şimdi sormadan edemiyorum. Durduğu açıklanan metro istasyonları nerede? Az oy nerede? Yoksa fazla oy belirlemesi nedeniyle mi durduruldu? Sayın Mevlüt UYSAL’ın açıklamaları bunu doğrulamıyor mu? Bu insanları ayırmak dışlamak ayrıştırmak partizanlık yapmak değil mi? Şimdi sormak isterim:

1-Durdurulan 6 metro istasyonu ile oluşacak kamu zararı ile ilgili vermiş olduğum önergem 3 ay geçmesine rağmen neden cevaplanmadı?

2-İlgililer tarafından metro ihalelerinin iptal edilip edilmediği ile ilgili açıklamaların hangisi doğrudur?

3-Durdurulan istasyonlar hangileridir? Devam edenler hangileridir?

4-İBB Başkanı Sayın UYSAL’ın seçmenlerle ilgili “Bizden olanlara hizmet gidecek, olmayanlara gitmeyecek’’ açıklaması doğruysa Yurttaşlarımızdan özür dilemesini bekliyoruz.

5-Dördüncü sırada belirttiğim soru doğruysa bende en çok vergi veren ilçelere öncelik verilmesini teklif ediyorum?

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi 2018 yılı Nisan ayı Meclis toplantılarında Kadıköy Belediyesi ve İBB Meclisi CHP Üyesi Namık Kemal Ceylan’ın imzası ile önerge meclise sunuldu ve oy birliği ile Başkanlık Makamına havale edildi.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

Ankara’da kar yağışı nedeniyle okullar tatil edildi