İstanbul’a Cemal Canpolat dopingi

Yerel seçimler yaklaştıkça İstanbul’da yarış hızlandı. Sürpriz isimlerin konuşulduğu adaylık yarışında önceki CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ın Bakırköy’de aday gösterilmesi bekleniyor.

Toplumsal‘ın haberine göre: Cumhuriyet Halk Partisi’nde 150 belediye başkan adayı daha önümüzdeki günlerde belli olacak. Açıklanacak isimler arasında İstanbul adayları bulunmuyor. Bu durum İstanbul’da adaylar arasında kıyasıya bir rekabet yaratıyor. Özellikle CHP’nin elindeki mevcut belediyelerin talibi oldukça fazla durumda. Kadıköy, Bakırköy, Şişli Beşiktaş gibi CHP’nin kalesi ilçelerde mevcut isimlerin yanında çok güçlü adaylar konuşuluyor. Bu ilçelerde önümüzdeki günlerde hareketli bir yarışın başlaması bekleniyor.

Bakırköy’e Canpolat

Genel merkezin İstanbul’da önceki il başkanı Cemal Canpolat’a bir ilçe belediye başkanlığı görevini düşündüğü Toplumsal Haber Merkezine ulaşan bilgiler arasında. Canpolat için düşünülen ilçe ise Bakırköy.

Sarıgül Eyüp’e

Şişli’yi isteyen Sarıgül’ün AKP’nin elindeki Eyüp’e gönderilerek ilçenin alınması hesaplanıyor. Mevcut Belediye Başkanı Hayri İnönü’nün Adalar Belediyesi’ne gönderilmesi bekleniyor.

Beşiktaş’a kadın aday

Beşiktaş’ta da önceki MYK üyesi Yasemin Öney Cankurtaran’ın adaylığına kesin gözüyle bakılıyor.

Sürpriz bekleniyor

Kadıköy’de durum belli değil. Aykurt Nuhoğlu tekrar aday ama bu ilçede her an yeni bir sürpriz yaşanabilir.

İşte bu dört ilçenin özeti:

Şişli: Mevcut başkan Hayri İnönü adaylığını açıkladı, ancak Şişli’nin önceki belediye başkanı Mustafa Sarıgül de ilçe için aylardır çalışma yürütüyor. Öte yandan önceki dönem Kağıthane’de CHP’nin oylarını arttıran ancak seçim hırsızlığıyla gasp edilen zaferi Serdar Kurşun da Şişli’de öne çıkan isimlerden. Genel merkezin Mustafa Sarıgül’ü Şişli yerine Eyüp’e, Hayri İnönü’yü de Adalar Belediyesi’ne düşündüğü konuşuluyor.

Beşiktaş: Beşiktaş’ta önceki MYK üyesi Yasemin Öney Cankurtaran’ın ismi ön plana çıkıyor. Görevden alınan belediye başkanı Murat Hazinedar Beşiktaş’ı tekrar istese de örgütün mesafeli yaklaşımı şansını azaltıyor. İlçeyi isteyen diğer isimler önceki dönem milletvekili Gülay Yedekçi ve belediye meclis üyesi Bülent Tatar.

Kadıköy: Aykurt Nuhoğlu yine aday. Kadir Gökmen Öğüt ve Şerdil Dara Odabaşı gibi adayların da isimleri ön plana çıkıyor. Kadıköy’de bu dönem bir değişimin olması bekleniyor.

Bakırköy: Mevcut Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu kesin gidici. Genel merkezin bu ilçe için önceki İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat’ı düşündüğü kulislerde konuşuluyor. İlçede Selçuk Biber, Ziya Disanlı gibi isimler de aday.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Akdeniz’de yeni bir Afganistan oluşturulmamalı