Instagram stalkerları hem sevinecek hem üzülecek

Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram, çok konuşulacak bir özelliğe hazırlanıyor.

Henüz test aşamasında olan bu özellikle bir kullanıcının hikayesinden alınan ekran görüntüsü karşı tarafa bildirim olarak gidecek.

Özel mesajlarda olan bu özellik, hikâyeler için geçerli değildi ancak öyle görünüyor ki Instagram hikayesinin ekran görüntüsü alınan kullanıcıları bu konuda uyaracak.
Test aşamasındaki özellikte şimdilik alınan ilk ekran görüntüsünde kullanıcıya bildirim gitmiyor.

Ancak, ekran görüntüsü alan kullanıcıyı ‘bir kez daha ekran görüntüsü alırsa” karşı tarafı bilgilendireceği konusunda uyarıyor.

Öte yandan test edilen bir diğer özellik ise ‘Type’. Bu özellik ile, artık Instagram’da hikaye paylaşırken bir arka plan seçip yazı yazabiliyoruz.

BU HABER SEVİNDİRECEK

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Instagram, yeni bir özelliğini devreye aldı. Henüz kullanıcıların görmediği bu özellik aktif hale geldiğinde artık Instagram’a giren herkesin Whatsapp’ta olduğu gibi son görülme tarihi öğrenilebilecek.

Instagram’a, Whatsapp’ta ve Messenger’da olan bir özellik geldi. Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, DM’lerde (Doğrudan Mesajlar) konuştuğu kişilerin çevrimiçi durumunu görebilirler. Bu özellik, kişi hesabınızı takip etmese bile çalışır. Çevrimiçi raporlar, Instagram’ın sadece metin öyküleri ve ekran görüntüleri için uyarılar gibi diğer özellikleri test ettiğini de öne sürdü.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

Trump'tan Huawei sistemleri kullanan ülkelere baskı