Hay sizin mahreminize

Yazı başlığımı görünce mahremiyete karşı olduğumu düşünebilirsiniz. Lakin ben tam tersine insanların kendilerine ait bir mahremiyetini savunan biriyim insanın kendinde saklı bir gizi olmalı, bu ikili ilişkilerde de olması gerekli ama biz toplum olarak sanırım bu konularda tam ortalamayı yakalayamıyoruz.
Neden mi?
Mahremiyet dendiği zaman sadece kadının bu konuda dikkatli olmasını düşünüyoruz ya da mahremiyet adına kadın erkek yan yana gelmesin diye caba harcıyoruz.
Diğer taraftan mahremiyet neymiş deyip, yaşanan her şeyin reklamını yapan bir kesim var, bu en çok erkek kitlesi diyelim çünkü erkeklerin kendini bilmezleri, yaşadıkları her şeyi abartarak anlatırlar, ilişkilerinin her boyutunu o anlatan kişinin zaferiymiş gibi anlatmaları başka, birde bu densizleri dinleyenlerin vay demesi de başka bir olay.
Hani yaşadıkları kadın sayısı ve gecede yaşadıkları skorlar acaba ne kadar doğru merek etmeden, ağızlarını açarak neyin fantezisini kurdukları belli olmayan bir kitlede var.
Neyse efendim konumu nereye getireceğimi merak etmişsinizdir.
Ben genelde gün içinde televizyon seyretmem seyredemem yoğunluğumdan, özelliklede çok gereksiz programların olduğu gündüz kuşağını seyretmek zaman kaybı gelir bana.
Bunu bilen bir arkadaşım beni aradı Ayten şu programı seyretmelisin diyerek tarihini söyleyip internet üzerinden yayınlanmış programlara ulaşabileceğimi söyledi.
Tabi arkadaşım fırlama, bir açıklama yapmadı ama kahkahayla seyretmelisin tam bir köşe yazısı dedi tabi o öyle muzurca gülünce olayın belden aşağı olduğunu anlamam zor olmadı ve aynen de öyleydi.
Bulup o programı sabah kuşağında ulusal bir kanalda seyrettim ama kanalda yayınlanırken, bu kadar net anlatımı olmuş mudur, seyredince inanın bilemedim.
Konu kadın erkek ilişkileriyle alakalı, sunucu kadın oradaki mağdur kadınlardan birisini karşısına almış dinliyor diyalog aynen şu…
Ah hanımefendi kocamdan çektiğimi bir bilseniz
Ne yapıyor kocanız size şiddet mi uyguluyor
Evet şiddet tabi kadınlığımdan nefret ettim bir gecede 11 kere benimle ilişkiye giriyor Allah inandırsın (Birde Allah’ın adını alıyor) Bir gecede bazen 5 kere banyo yapıyorum bu beni çok yoruyor. Artık ben burada nasıl güleyim bilemedim. Birinci olan bir gecede 11 kere demek bilimsel olarak imkânsız, bu neyin tavanı bilemedim, diğer taraftan kardeşim çıkında öyle saçma bir programa, banyo sayını vermek sana ne kazandırdı? Bunu da bilemedim. Hani banyonu toptan yapsan diyesi geliyor insanın, tövbe tövbe… Kadını da görseniz kimseyi küçümseme gibi bir lüksüm yok, yani bir erkeğin nefsini bir kere bile kaldıracak bir durumda değil. Neyse efendim kadın artık neyin psikolojisini yaşıyor anlamak zor, lakin oradaki diğer konukların ve sunucunun…
Aaaaa yazık nasıl ya bu nasıl bir şiddet şekli demesi beni neremle güleceğimi şaşırttı. Toplumumuzda gerçekten psikolojik ve bedensel şiddet bu kadar çokken kadınlarımız öldürülürken, bu saçma bilgileri kadının hasta ruhunun uydurması olduğunu anlamamış olmaları tuhaf
Sanırım toplumumuzun psikolojisi gerçekten bozuk kadınlarımız sevgisiz aşksız yaşıyorlar, programı yapanlarda reyting sevdası için böyle saçma saban konuları tercih ediyorlar. Eeee bir toplumun gerililiğini en çok bel altına çalışmasından anlamak zor olmaz diye düşünüyorum. Aslında kadın erkek ilişkisinde sanırım toplum olarak gerideyiz evet ananelerimiz var, özelliklede kadınlarımız kapalı kutular içinde bu konuya değinebiliyorlar ama cinselliği artık insan üzerinde ki etkisini bilmeyen olmaması gerekli. Bunu da yukarıdaki kadının anlattığı gibide ayyuka çıkartması da doğru değil, zaten kadının anlattıklarının da doğru olmadığı da aşikâr.
Yani cinsellik insan vücudunun bir gereksinimi ama bu demek değildir ki doğaya karşı gelecek sayılar vermek, özelliklede erkeğin yaşadığı her mahremi alenen anlatması sayı boy gibi çok özür dilerim inanın bunları hepimiz duyuyoruz neyin kafasındalar inanın bilmek zor.
Toplumumuzda kadının cinselliğin sadece erkek memnuniyeti gibi düşündüğünü, birde erkeğin kadının bu noktada kendi teması gibi davrandığını maalesef ki biliyoruz.
Şu gerçeği atlıyoruz kadın erkekte bu konuda eşit ve mutlulukları da eşit dağıtılarak yaşanırsa güzel olur tek taraflı yaşanan bir ilişki sadece diğer tarafa şiddet ve saygısızlıktır.
Birde uzmanları dediği şudur sayı boy bunların çok bir öneminin olmamasıdır.
Kaliteli ve birbirinin tamamlayarak yaşanan ilişki daha verimli ve insanı daha da mutlu eder.
İnsanı genç hissettiren ve mutluluğu tattıran sayı değil iki tarafında birbirini anlayarak yaşadıkları dakikalardır.
Neyse efendim yukardaki kadının eşi kimse bence Guinness rekorlarına geçmeli.
Gerçi doğru değildir de böyle bir durum olanlar tavsiyem önümüz kış bu durumda kalırsanız, banyonuzu toptan alın öyle bir gecede 5 kere suya girmek hasta eder adamı yoksa bilmem kaç kere ilişkiye girmek sizi hasta etmez.
İnanın bu tür haberler insanın ruf sağlığını bozar, toptan ya tedavi olsunlar ya da eğitim şart diyelim aşkla kalın, bu daha önemli…

Ayten Turan

Kalemin Gölgesi