Ezilen emekçiler şehrin dışına atılmak isteniyor

Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş seçim çalışmalarına devam ediyor. Beyoğlu sokaklarını kapı kapı gezen Alper Taş, gecekonduda yaşayan bir yurttaşın sorunlarını dinledi. Yurttaş 1960 senesinden itibaren gecekonduda yaşadığını belirtirek “Yaşım 74 oldu hâlâ gecekondudayım. İnsanlıktan çıktık, geliyorlar gidiyorlar hiç bir çözüm yok” dedi. Önelikli sorunlarının bu olduğunu belirten yurttaşa Alper Taş, imar sorunlarının çözümlerini ilk sıraya aldıklarını belirterek “Tapu sorununu çözüp iyi bir planlamayla, sizlerin hakkını hukukunu gözeterek buraları konut açısından daha sağlıklı konutlar haline getireceğiz. Herkesin sağlıklı, eşit, yerinde yaşaması için bu konuya eğileceğiz” dedi. Alper taş yurttaşla konuşmasında Kartal’da çöken binaya da değinirken “Kartal’daki gibi olayların bir daha yaşanmaması da gerekiyor. Rant değil halkın yaşam hakkı gözetilmeli. Bizim yönetime gelir gelmez sizinle birlikte çözmek istediğimiz mesele budur’’ ifadelerini kullandı.

Alper Taş, Beyoğlu halkıyla yaptığı konuşmada bir yurttaşın “İnsanların yerlerine göz koymuşlar” demesi üzerine amacın emekçilerin kent dışına atılmak olduğunu vurgulayarak şu ifadeleri kullandı: “Kentsel dönüşüm işinin özeti şudur, yoksullar emekçiler kentin merkezinde yaşayamazlar. Yoksulları kentin dışına itiyorlar” dedi.

Birlikte yapacağız

Beyoğlu’nda yaptığı çalışmalar sırasında yurttaşın “Sizden beklentimiz çok büyük” demesi üzerin Alper Taş “Ben kelimesini hiç sevmem. Biz yapacağız. Gelip, tepeye oturup sizin sorunlarınızı çözeceğiz demekle olmaz. Burada halk meclisleri kurmalıyız. Orada kararlar almalıyız. Bizim de üzerimize düşen görev seçildiğimiz zaman o meclislerden çıkan kararların işletilmesini sağlamak. Birlikte yapacağız” dedi.

Önceki Haber

CHP 37. Olağan Kurultay süreci başlıyor