Erkekler cennetlik mi?

Akademisyen nedir sizce, öğretim üyesi üniversitelerde fakültelerde çocuklarımızı geleceğe hazırlayan eğitmen değil mi?

Eskiden akademisyen dendiği zaman, Cumhuriyetçi, ileri görüşlü, modern insanlar aklıma gelirdi.
Bugün bakıldığı zaman hakkıyla görevini yapan akademisyenleri tenzih ediyorum, şu şov yapan akademisyenler hep aklıma geliyor.

Ve soruyorum bu tür şovmenler fakültelerde üniversiteler de ne işi var? Kimlerin ekmeklerine yağ sürmek için oradalar?
Neredeyse şeriat gelsin diye çalışmalar yapıyorlar, kep yerine sarık diyorlar oda yetmiyor hep yapılanı yani Türkiye’de son günlerde yapıldığı gibi kadını kullanıyorlar.
Neymiş efendim erkeğin cinsel ihtiyacını karşılamayan kadın günaha giriyor muş, vah vah acaba kadını meta gibi görüp sadece kendi zevklerine bakan, kadının o an duygularını umursamayan işi bitince arkasını dönüp yatan erkekler cennetlik mi?

Kadını bu kadar ayaklar altına almak, neyin aklı anlamak inanın zor ama son günlerde bir uçkur derdine düştü, akademisyeni siyasetçisi görmeyin gitsin, ne oluyor demeden duramıyorum, acaba devlet ülkenin sularına viagra mı kattı, haberimiz yok diye de merak eder olduk.

Ah biz kadınlarda neymişiz böyle? Ne yapsak suç zaten Cennetten kovulma sebebi biziz, cehenneme girme sebebi de biziz, bu erkeklere yaptığımız kötülüğü sormayın gitsin.

Hep diyorum toplu tedavi şart en baştan akademisyeninden siyasetçisinden işçisinden tutunda sokakta boş gezenine kadar tedavi şart.
Yoksa biz kadınlar öbür Dünya’da yer bulamayacağız Tövbe ya iyice dengemiz bozdular.

Bence bu işin altında bir şeyler var öyle basit şeylerde değil, hep söylenir geri giden toplumlarda cinsel istek artarmış, niye mi?
Çünkü ekonomisi çöken ve sanata eğlenmeye zaman ayıramayan toplumlar yani amacı olmayan ilerlemeye caba harcamayan toplumlar, cinselliğe daha çok zaman ayırır ve daha çok ürerler bu toplum psikolojisin de yer alır.
Çöken ülkelerde ya da savaş halinde ki ülkeler de bunu nüfuslarının çoğalmasıyla fark ederiz, en iyi örnekte kendi ülkelerindeki savaştan kaçıp bizim ülkemizde sürekli üreyen Suriye vatandaşlarını gösterebiliriz.

Yani işin özü şu…
Ülkemizde ciddi sıkıntılar var, bu sıkıntıların üzerini kapamak için millet uçkurunun derdine düştü, buda birilerinin işine geliyor o da yetmiyor. Kadınları salak yerine koyan bir zihniyet var.
Kadınlara bulaşarak, Cennet Cehennem davasında akıllarınca itaatkâr bir cins yaratmaya çalışıyorlar, bende soruyorum efendim.
Erkekler cennetlik mi?

Ayten Turan

Kalemin Gölgesi