Eren Erdem: Bu adalet çığlığını yargıçların da duymasını temenni ediyorum

Silivri cezaevinde tutuklu bulunan CHP PM üyesi Eren Erdem'den Yeni Soluk'a mektup. Erdem, mektubunda; sevenleri ve partililerinin başlattığı 'Sesini duyduk Eren Erdem' çağrısını hatırlatarak herkese teşekkür etti. Erdem'in avukatı Deniz Bakır ise "Mahkemenin önceki tahliye kararı ile çelişir bir karar vermesi durumunda, çok ciddi bir hukuk garabeti ortaya çıkacak" dedi.

Eren Erdem'in Yeni Soluk'a gönderdiği mektubun tamamı şöyle:

Kamuoyundaki gerek partimin, gerek komuoyunun tüm çağrılarını işittim. Herkese çok teşekkür ediyorum. Bu adalet çığlığını yargıçların da duymasını temenni ediyorum. Adaletin gecikmemesini diliyorum.

Sayın Hasan Hınıslı ve Yeni Soluk ailesine de bu süreçte bana verdiği destekler nedeni ie çok teşekkür ederim, iyiki varsınız.

03.02.2019

Eren Erdem

Silivri Cezaevi

Adalet Orucu 7. gün

https://yenisoluk.com/uploads/2019/02/e8e2ca4d-8955-4953-b11d-f5ed7e08f1fd

Erdem'i ziyaret eden avukat Deniz Bakır'ın Yeni Soluk'a yaptığı açıklama ise şöyle:

Eren Erdem hakkında evvelce tahliye veren mahkeme heyeti 04.02.2019 tutukluk halini değerlendirerek bir karar verecek. Evvelce tahliye kararı veren mahkeme heyetinin, önceki kararıyla çelişecek bir karar veremeyeceğini ve tahliyenin gerçekleştirileceğini umut ediyoruz. Mahkemenin önceki tahliye kararı ile çelişir bir karar vermesi durumunda, çok ciddi bir hukuk garabeti ortaya çıkacak, ki bu beklemediğimiz bir durum...

 

Önceki Haber

Karamollaoğlu: Çamlıca Camii, insanların anasını ağlattı