Engelsiz bir Dünya için yola çıkan bisikletçiler Avcılar’da

Türkiye’nin dört bir yanından bisikletçiler bir araya geldi “Engelsiz Bir Dünya İçin” Avrupa yollarına düştü. Ülkemizdeki ve Dünyadaki engelli sorunlarına dikkat çekmek için Türkiye’nin dört bir yanından yola koyulan bisikletçilerin ilk durağı İstanbul Avcılar oldu. “Bir Düş Kuruyoruz Barikatsız Bir Dünya İçin” sloganıyla Avrupa’yı pedallayarak geçecek bisikletçiler uzun yolculukları öncesi Avcılar Belediyesi’ne ait Gümüşpala Paşaeli Kent Parkı’nda “Eğitim Kampı” kurdu.

ENGEL TANIMAYAN BİSİKLETÇİLERE BAŞKANDAN DESTEK
Gümüşpala Paşaeli Kent Parkı’nda Göl Manzarası eşliğinde son hazırlıklarını yapan bisikletçilerin birde konuğu vardı. Duyarlı bisikletçilere birçok konuda destek olan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli kamp alanını ziyaret ederek Avrupa yolculuğunu çıkacak Engelliler ve bisikletçileri ile buluştu.

“Bir Düş Kuruyoruz Barikatsız Bir Dünya İçin” sloganıyla 15 Temmuz Pazar günü Taksim Meydanı’ndan başlayacak bu etkinliğin önemli bir adım olduğunu belirten Başkan Toprak Benli;
Zihinlerdeki engellerin kaldırılması ve Engelsiz bir dünyanın yaratılması için her türlü desteğe hazır olduklarını söyledi. Başkan Dr. Handan Toprak Benli Keyifli anların yaşandığı ziyarette Avrupa’yı pedallayacak duyarlı bisikletçilere başarılar diledi.

49 GÜN HAYATA PEDAL ÇEVİRECEKLER
Engellilerin hak ve mahrumiyetlerine dikkat çekmek için 15 Temmuz Pazar günü Türkiye İstanbul Hollanda Başkonsolosluğu önünden başlayarak sırasıyla Bulgaristan, Romanya, Macaristan, Avusturya, Almanya, İsviçre, Lüksemburg, Belçika ve Hollanda’da bir dizi etkinlik ve konuşma yapacak. Bisikletçilerin 49 gün hayata pedal çevirecekleri eylem; 1 Eylül 2018 Dünya Barış Günü’nde Hollanda’nın Lahey kentinde bulunan Adalet Yüksek Divanı önünde yapılacak konuşmalar, filim gösterimi ve konser ile son bulacak.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

Avcılar’da referandum sonuçları protesto edildi