DİSK’ten Musa Çam’a destek açıklaması

DİSK Yönetim Kurulu adına Genel Başkan Kani Beko TBMM kulisinde Musa Çam’a yönelik gerçekleşen saldırıya ilişkin açıklamada bulundu. Beko, “Meclis kulisinde gerçekleşen ve linç boyutuna varan saldırının ardından ortaya çıkan görüntüler, ülkemiz demokrasi tarihine bir kara leke olarak geçmiştir” dedi.

Beko’nun açıklamasın şöyle sürdü:

DİSK’e yıllarını vermiş, her kademesinde özveriyle görev yapmış, işçilerin ekonomik, demokratik, sosyal, siyasal haklarını sendikal mücadelede ve TBMM’de savunmuş, DİSK eski Genel Sekreteri, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın Meclis’te uğradığı saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Meclis kulisinde gerçekleşen ve linç boyutuna varan saldırının ardından ortaya çıkan görüntüler, ülkemiz demokrasi tarihine bir kara leke olarak geçmiştir.

Halkın iradesinin yansıması gereken Meclis’te tanık olduğumuz bu saldırılar, ülkemizin içine sürüklendiği şiddet sarmalını gözler önüne sermekte; sokakta da karşılaştığımız şiddetin nedenlerine dair ipuçları vermektedir.

Tüm bu saldırılara karşın ne Musa Çam ne de DİSK’liler korkacak değildir!

DİSK eski Genel Sekreteri Musa Çam’ın uğradığı saldırıyı tekrar kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Önceki Haber

A haber 1969 tarihli fişlemeyi haber diye verdi