Dilipak: Erdoğan neden bu kadar gecikti?

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşesinde, "Geç gelen ambulans" başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

Kabine değişikliğine değinen Dilipak, "Bazı şeyleri yapmakta nedense hep geç kalıyoruz" derken, "Bakanlıklarda beklenen değişikliğin bu kadar geciktirilmesini sokaktaki insanın anlaması mümkün değil" ifadelerini kullandı.

Dilipak, yeni gelecek isimler için ise, "Umarım gelenler gidenleri aratmaz" dedi.

Abdurrahman Dilipak'ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"Geç kalan adalet, adalet değildir, geç gelen ambulans gibi. 'Bade harabul Basra' örneğinde olduğu gibi, iş işten geçtikten sonra bir değeri yoktur. Bazı şeyleri yapmakta nedense hep geç kalıyoruz.

Halkla inatlaşılmaz. Seçmen siyasetçinin veli nimetidir. Mimar Sinan da olsanız, 'minare eğri' diyorsa dikkate almanız gerekir. Siyasette sizin ne dediğiniz kadar, ötekilerin ne anladıklarını da hesaba katmanız gerekir. Bazı olaylar bazı bünyelerde alerji oluşturur.

Mesela, bu bakanlıklarda beklenen değişikliğin bu kadar geciktirilmesini sokaktaki insanın anlaması mümkün değil. Toplumdaki beklenti yüksek. Umarım gelenler gidenleri aratmaz ve bu bir sukutu hayale, hatta öfkeye sebep olmaz. Değişik çevrelerin kafaya taktığı isimler var. İnşallah polemik sebebi olacak isimler kalmaz ve gelmezler."

Önceki Haber

Suriye-Türkiye sınırında bombalı saldırı: 12 sivil öldü