Dikkat çeken Ramazan tatili kararı

Cumhurbaşkanlığı kararı ile Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkarıldı.

Cumhurbaşkanlığı tarafından tüm kamu kurum ve kuruluşlarına Ramazan Bayramı tatiline ilişkin gönderilen idari izin yazısı ise şu şekilde oldu;

“Ramazan Bayramı tatili 3 Haziran 2019 Pazartesi günü saat 13.00’te başlayıp 6 Haziran 2019 Perşembe günü sona erecektir. 

Kurum yöneticileri tarafından gerekli tedbirlerin alınarak hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede personel bulundurulması kaydıyla; kamu kurum ve kuruluşlarındaki bütün çalışanların 3 Haziran 2019 Pazartesi günü yarım gün ve 7 Haziran 2019 Cuma günü tam gün idari izinli sayılmaları Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. 

İdari izin süresince görevli olanlara herhangi bir fazla ödemede bulunulmayacak ancak kullanmadıkları idari izinleri, idarenin uygun gördüğü zamanlarda kullandırılabilecektir.”

Cumhurbaşkanlığının bu kararına sosyal medyadan gelen tepkiler şöyle:

- lannnn yoksa seçim tekrarimi olacak ? normalde 1 hafta önce aciklanirdi.simdi millet verdiği parayı yakmak istemez. o yüzden çoğu kimse oy kullanamayacak

- istanbul seçimi iptal edilirse ki öyle gibi.. yeni secim 2 haziranda olacaktır. yani 9 günlük tatilin içerisinde. burnuma yine kötü kokular gelmeye başladı sözlük.

- 31 mayıs' dan cehape seçmenini tatile gönderip 2 haziran'da seçimi yenileyecekler. nerde görülmüş tatilin birleştirildiğinin 2 ay önceden duyurulduğu.

- alışılmışın dışında bir kararla daha şimdiden 9 güne çıkardılar. tekrar seçimlerin olacağı 2 haziranın devamı. hayra alamet değil

- rutin işleyişte 1 hafta önceden açıklanırken nedense bu defa 2 ay önceden açıklanan bilgi.
hayır bir yere gitmiyoruz, bu ülkede demokrasi olmadığını gösteren gelişmeler olacaksa buradayız. kıçı kırık bir tatile ülkenin geleceğini değiştirecek değiliz.

- şimdiden tatil için erken rezervasyon yaptırın, o zamana seçim sıkıştırsınlar, tekrar başa dönelim olur mu?

siz 17 yıldır bayram tatilinin bu kadar erken açıklandığını duydunuz mu?

su uyur, ... neyse ... anladınız siz onu. sarhoşluğun alemi yok, her zaman uyanık olacaksınız!

- altında bir şey aradığım karardır. seçim meçim yapmasınlar?

 

Önceki Haber

Kask numaraları tespit edilmesine rağmen polisler Emniyet'te kayıtlı çıkmadı