CHP’nin Küçükçekmece ve Üsküdar adayları kesinleşiyor

CHP’de yaklaşan seçimler öncesi en merak edilen ilçelerin başında mevcut belediye başkanının AKP’li olduğu ilçeler geliyor. 2014 yerel seçimlerinde ufak farklarla kaybedilen Küçükçekmece ve Üsküdar için iki isim ön plana çıkıyor. Küçükçekmece’de Burçin Baykal’a, Üsküdar’da ise Muhammed Çakmak’a sıcak  bakılıyor.

YENİ SOLUK

Yerel seçimler yaklaşırken siyasetin en çok merak edilen konulardan biri de CHP’nin İstanbul’un ilçelerinde kimleri aday göstereceği. Küçükçekmece’de genç ve başarılı siyasetçi Burçin Baykal ismi ön plana çıkıyor. Baykal’ın yapılan eğilim yoklamasında adaylığa en yakın isimlerden olduğu görülürken, birebir ve sosyal medya üzerinde yapılan anketlerde ise birinci çıkıyor. Küçükçekmece’de Burçin Baykal’a artık kesin gözüyle bakılıyor. Anadolu Yakası’nın gözde ilçesi Üsküdar’da ise Muhammed Çakmak ismi ön plana çıkıyor. Çakmak’ın muhafazakar yönü Üsküdar ile bütünleşiyor. 2014’de yılında İhsan Özkes ile Üsküdar’ı az farkla kaçıran CHP’nin Muhammed Çakmak’la Üsküdar’ı alacağı düşünülüyor.

GENÇ BAŞKAN ÇALIŞKANLIĞIYLA TAKDİR TOPLADI

Burçin Baykal ismi Küçükçekmece için CHP Genel Merkezi’nde en çok dile getirilen isim oldu. Çalışmaları takdir toplayan Baykal, Küçükçekmece halkı tarafından da kısa sürede çok sevildi ve takdir topladı. Küçükçekme için en4 buçuk sene boyunca Avcılar Belediye Başkan Yardımcılığını başarı ile sürdüren, bölge halkı ve esnafı tarafından oldukça sevilen Burçin Baykal, daha seçim süreci başlamadan çalışmalarına başladı ve Küçükçekmece için kolları sıvadı. Baykal’ın yapılan eğilim yoklamasında adaylığa en yakın isimlerden olduğu görülürken, birebir ve sosyal medya üzerinde yapılan anketlerde ise birinci çıkıyor. Küçükçekmece’de Burçin Baykal’a artık kesin gözüyle bakılıyor.

ÇAKMAK’IN MUHAFAZAKAR YÖNÜ SEÇİM KAZANDIRIR

Recep Tayyip Erdoğan’ın ilçesi olarak bilinen ve CHP’nin çok önem gösterdiği Üsküdar’da en çok öne çıkan isim ise Muhammed Çakmak. Çakmak’ın muhafazakar yönü Üsküdar adaylığı için artı puan sağlıyor. Çakmak 2011 Genel Seçimlerinde CHP 3. Bölge Milletvekili adayı gösterilmiş, 2014 yerel seçimlerinde ise Bağcılar Belediye Başkan adayı gösterilmişti. Seçilmesi zor bir sıra ve AKP’nin çok güçlü olduğu bir ilçede yarışan Çakmak, hiçbir zaman küskünler kervanına katılmadı. Çakmak’ın garanti ilçeler yerine geçmişte Bağcılar örneğinde olduğu gibi AKP’de olan bir ilçeye talep açması takdir topluyor. Kulislerde Çakmak’ın Üsküdar adaylığına sıcak bakılmasına rağmen son sözü Kılıçdaroğlu’nun söyleyeceği unutulmamalı.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

 Emniyetten açıklama:  Gözaltına direnince o görüntüler çıktı