CHP’li Emecan ‘Anadolu Ajansı’ndaki’ işten çıkarmaları sordu

İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan; “Anadolu Ajansındaki” işten çıkarmalar, istifa baskıları ve zorla emeklilik iddialarına ilişkin Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı’na yazılı soru önergesi verdi.

Emecan; Son olarak Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na bağlanan Anadolu Ajansındaki son 5 yılda artan personel sayısına dikkat çekerek, buna karşın işten çıkarmalara, istifa baskılarına ve zorla emekli edilme iddialarına açıklık getirilmesini istedi.

İstifa ve zorla emeklilik için farklı baskı yöntemlerinin uygulandığı bilgisini edindiklerini ve bu operasyonları yürüten yöneticilerin de maaş zammıyla ödüllendirileceği vaadinde bulunulduğu iddialarının olduğunu belirten Emecan, yaşanan ekonomik kriz ortamında zorla emekli edileceklere ödenecek tazminat miktarının da yüksekliğine dikkat çekti.

Ayrıca ödenen yüksek miktarlardaki harcırah iddialarının da gündeme getiren Emecan, bu kadar yüksek harcırahın kimlere, hangi görevler için verildiğinin açıklanmasını istedi.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

Ekrem İmamoğlu kimdir?