CHP, üç büyükşehir adayını bugün açıklayacak

CHP, bugün toplanacak Parti Meclisi'nden sonra İstanbul, Antalya ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayları ile birlikte yaklaşık 400 ilçenin de adayını açıklaması bekleniyor. 

Yerel seçimlere haftalar kaka 500 yakın belediye başkan adayını açıklayan CHP, kalan belediye başkan adaylarının bir bölümünü, bugün toplanacak Parti Meclisi sonrası açıklaması bekleniyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bir süredir üzerinde çalıştığı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için kararını verdi. CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Antalya için Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Bursa için ise Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'in isimlerinin açıklanacağı iddia ediliyor.

CHP’nin bugün 3 Büyükşehir adayının yanı sıra, yaklaşık 400 adayını daha açıklaması bekleniyor.

ANKARA VE İZMİR ADAYLARI 24 ARALIK’TA AÇIKLANACAK

Ankara, İzmir ve Mersin ile birlikte 10 ilin belediye başkan adaylarının ise 24 Aralık’ta açıklanacağı belirtildi. Ankara'da Mansur Yavaş’ın adı öne çıkarken, Sinan Aygün ve Cengiz Topel için de anketler yapıldığı öğrenildi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için Tuncay Özkan, Tunç Soyer ve Abdül Batur öne çıkarken, 2014 yerel seçimlerinde de düşünülen Tunç Soyer'de karar kılındığı ileri sürüldü. 

CHP’nin Mersin adaylığı için İstemihan Talay, Fikri Sağlar ve eski Milletvekili Serdal Kuyucoglu’nun adları geçiyor. Adana'da, Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın adaylığı konuşulurken, İYİ Parti'nin de burada Soner Çakır'ı aday göstereceği iddia edildi. 

İSTANBUL İLÇELERİ MUHTEMELEN 15 OCAK'TA

CHP’nin, 15 Ocak'ta İstanbul'da elinde olan ilçelerde belediye başkan adaylarını açıklayacağı kaydedildi

Önceki Haber

AKP’nin 23 Haziran planını Binali Yıldırım’ın o açıklaması mı bozdu?