CHP, Öğretmenler için 3600 ek gösterge talebinde bulundu

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Artvin Milletvekili Avukat Uğur Bayraktutan Öğretmenlerin özlük haklarının iyileştirilmesi ve 3600 ek göstergenin verilmesi adına TBMM Başkanlığına Kanun teklifi verdi.

CHP, Meclis’in açılmasıyla meydanlarda verdiği vaatlerin hayata geçmesi için Kanun Tekliflerini ardı arkasına sıralıyor. CHP’li Bayraktutan Polis için vermiş olduğu 3600 ek gösterge Kanun Teklifini Öğretmenler için de vererek Eğitim camiasının beklentisine cevap vermiş oldu. Geçtiğimiz dönemde de öğretmenlerin sesi olmaya, yaşadıkları sorunlara çare olmaya gayret gösteren Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Öğretmenlerin özlük haklarındaki sorunlarına değinerek özellikle dünyan örnekler vererek Ülkemizde Öğretmenlerin ne kadar düşük maaş aldıklarına dikkat çekti ve iyileştirilmesi için mutlaka 3600 ek göstergenin uygulamaya geçmesi için Kanun teklifinde bulundu.

Birçok partinin seçim meydanlarındaki vaatleri arasında yer alan Öğretmenlerin maaşlarının iyileştirilmesi ve 3600 ek gösterge talebinin yerine getirilmesi seçim sonrası merakla beklenen konu iken CHP konuyu Kanun teklifi vererek Meclis gündemine taşımış oldu. Meydanlarda verilen sözler bakalım Mecliste Kanunlaşacak mı? Hangi parti vaadinin arkasında duracak. Önümüzdeki günlerde hepsi cevabını bulacak.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

MHP'de Mansur Yavaş istifası