CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığına Mimar Öz aday

CHP 36. Kurultayın ardından Kadın Kolları kurultayına hazırlanıyor. 18 Şubatta Ankarada yapılacak olan Kadın Kolları Kurultayı öncesi adaylar birer birer çıkıyor. Yarın adaylığını açıklaması beklenen Mimar Meltem Öz’ün bu yarışa heyecan getireceği bekleniyor.

Daha önceleri eski Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan’ın danışmanlığını yapan Öz, mevcut Kadın Kolları yönetiminde Kadın Kolları Eğitim Sekreterliği görevini yapmakta.

Kişi odaklı değil, çözüm odaklı düşündüğünü ve bu düşünceyi siyasi hayata geçirmeyi planladığını söyleyen Meltem Öz 12 Şubat’ta Ankara’da Kadın Kolları Genel Başkanı adaylığını açıklayacağını söyledi.

Meltem Öz’ü tanıyalım

Aslen Tokatlı olan Meltem Öz, 1966 Muğla doğumlu olup Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü mezunu. Siyasete 1985 yılında SHP Gençlik Kolları’da başlayan Öz. Son dönem SHP Parti Meclisi Üyeliği de yaptı. Çankaya Ilçe üyesi olan Öz, halen Kadın Kolları MYK’da Eğitim Sekreteri olarak görev yapmakta Ankara’da yaşayan Öz, bir erkek çocuğu annesidir.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

ABD'li McGurk: Türkiye güvenilmez partner