CHP Istanbul için ‘patron aramaya devam’ ediyor iddiası

Yerel seçimlerde CHP’nin İstanbul adayının kim olacağıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’in adaylık teklifini kabul etmemesinin ardından, kulislerde Coca-Cola’nın eski CEO’su ünlü işadamı Muhtar Kent ismi öne çıktı.

CHP’nin İstanbul adayı için Muhtar Kent ismi dillendiriliyor

Geçen hafta kulislere, eski TÜSİAD Başkanı Ümit Boyner’e CHP tarafından adaylık teklifi yapıldığı bilgisi düşmüş ve Ümit Boyner bu teklifi kabul etmemişti.

Mart 2019’da yapılması planlanan yerel seçimlerdeki adaylar için CHP’nin aday arayışı hızlandı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul için parti dışından güçlü bir isim arayışında olduğu ifade ediliyor. Kılıçdaroğlu’nun CHP Genel Merkezine oldukça yakın bir otelde bu konu dahilinde birkaç kişiyle oldukça gizli bir toplantı yaptığı ve belirli birkaç isim üzerinde durduğu, özellikle Coca-Cola’nın eski CEO’su Muhtar Kent ismi üzerinde ısrarcı olduğu bize ulaşan bilgiler içinde.

MUHTAR KENT’LE TEMASA GEÇİLDİ İDDİASI

Yine kulis bilgilerine göre Kılıçdaroğlu’nun yeni başkan adayı da iş dünyasından. Bu isim, Coca-Cola’nın eski CEO’su Muhtar Kent. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı ile bir ekibin Kent’le temasa geçtiği iddia edildi.

4 İSİM ADAYLIK İÇİN TALEP AÇTI

CHP’de İstanbul için Gürsel Tekin, Akif Hamzaçebi, Aykut Erdoğdu ve Mahmut Tanal aday olmak istediklerini daha önce açıklamışlardı. Özellikle Hamzaçebi ve Tekin uzun süredir de sahada.

BU İSİMLERE DİKKAT!

CHP örgütünde; Muharrem İnce, Gürsel Tekin, Cemal Canpolat, Mustafa Sarıgül, Berhan Şimşek, gibi isimlerin sokağa çıkartılmasının gerekli olduğu, bunun yapmak için muhakkak görüşlerinin dikkate alınması ve bu isimlerin kesinlikle değerlendirilmesi örgüt içinde akil insanların konuştuğu konuların başında geliyor.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

Ekrem İmamoğlu kimdir?