CHP Gençlik Kollarından Kayyum açıklaması

CHP Gençlik Kolları, kayyum atanma kararının tanımadıklarını belirterek, “AKP iktidarı bilmelidir ki 23 Haziran için verdiğimiz mücadele yarım kalmamıştır” açıklaması yaptı.

CHP Gençlik Kolları, Diyarbakır, Van ve Mardin büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasına dair açıklama yaptı.

CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz, imzasıyla yayınlanan açıklama şöyle: "19 Ağustos 2019 sabahı Van, Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine AKP iktidarı tarafından ‘kayyum’ adı altında yapılan bu darbeyi kınamakla yetinmiyor; bu kararı tanımıyoruz. 31 Mart seçimlerine girmesinde hiçbir sakınca bulunmayan, ancak 4 ay sonunda bir anda ‘terörize’ edilen bu yönetimlerin, halkın iradesiyle seçildiğini iktidara bir kez daha hatırlatmak isteriz. Hepimizle eşit yurttaşlığa sahip olan Van, Diyarbakır ve Mardin halkının ve iradesinin daima yanında olacağız. 

'BARIŞIN KENTLERİNİ BİRLİKTE KURACAĞIZ'

6 Mayıs'ta İstanbul'da yaptıkları sandık darbesinden ders çıkarmayan AKP iktidarı bilmelidir ki 23 Haziran için verdiğimiz mücadele yarım kalmamıştır.İsraf, yolsuzluk ve kent ihaneti üzerine kurulu kayyumculuk siyasetinin karşısında; barışın, eşitliğin ve katılımcı yurttaşlığın kentlerini birlikte kuracağız.

 

Önceki Haber

Suriye-Türkiye sınırında bombalı saldırı: 12 sivil öldü