CHP’de binlerce aday adayına haksızlık yapıldı!

İstediği isimleri PM gündemine alan CHP MYK, hiç görüşülüp tartışılmayan, para verip dosya alan, aday olmak için talep açan binlerce aday adayına haksızlık yaptı!

SİYASET TURİZMİ!

CHP’nin Başkan adaylarını belirlediği süre içinde CHP koridorları dolup taşıyordu. Ülkenin dört bir yanından binlerce insan Genel Merkeze yığılmıştı. Ankara otelleri ve restoranlarını çalıştıran işletmeciler bu sürecin devam etmesi için dua ediyorlardı. Kısaca bu siyaset turizmi adını taktıkları durumdan çok memnundular.

CHP, 31 Mart’taki yerel seçimler için iş birliği kapsamında İYİ Parti’ye bırakılan kentler dışında kalan 60 kentte yarışacak. CHP bugüne kadar 60 kentten 56’sının adayını açıkladı.

"GİZLİ SEVGİLİ, HDP"

CHP ne yazık ki yürekli davranıp HDP’yi yanına alarak bir siyasi hamle yapamıyor. CHP’ HDP’ye, “Bizimle iş birliği yap, aman ha kimsenin haberi olmasın, artık sende fedakârlık yapmalısın” diyerek HDP'yi yedekte tutuyor. İstanbul gibi birçok kentte aday çıkartmayan HDP’nin gizli desteğini alma hesapları yapan CHP İYİ Partiye bıraktığı bazı yerlerde HDP’nin çıkartacağı adaylar konusunda suskun.

MAVİ BONCUK VE ÖDP…

İstanbul'un gözbebeği Beyoğlu adaylığını ÖDP genel başkanına bırakan CHP, sosyalistlere yakınlaşmayı ÖDP’yle gizli iş birliği olarak görmekte. Doğal olarak bu davranış diğer sol kurumve kuruluşlarda pekte sıcak karşılanmayarak Ufuk Uras geçmişini akıllara getiriyor.

Mavi boncuk dağıtan CHP, bir yanına resmi ittifak yaptığı İYİ Partiyi diğer yanına gizli ittifak yaptığı HDP’yi öbür yanına ise sosyalistlere şirin görünmek için iyice merkeze yanaşarak liberalleşmiş olan ÖDP ile sıkı ilişkilerini sürdürüyor.

ALPER TAŞ CHP’LİLEŞEREK SOSYALİST SÜRECİNİ TAMAMLADI!

Adalet Yürüyüşü, Adalet Kurultayı gibi CHP’nin eylemlerinden geri durmayan sürekli kameralara oynayan Alper Taş’ın CHP listesinden kendine yer bulunca, sevincini saklamayan tebessümler artık tamamen yüzüne oturdu. Kısacası şu; Alper Taş, bu oyunu iyi oynadı!

CHP’NİN RESMİ SÖZCÜLERİ HALKI YANILTIYOR

CHP’nin MYK ya da PM toplantıları sırasında, salondan dışarı çıkıp, basın aracılığıyla halka mesaj gönderen, CHP sözcüsü ne yazık PM'deki tüm olup biteni açıklamıyor. En azından kaynaklarımızdan aldığımız bilgi bu düşüncemizi doğruluyor.

GARANTİ YERLER KURMAYLARIN EKİPLERİNE!

CHP banko kazanacağı yerlerde muhakkak Genel Başkan yardımcılarının tasarrufuyla aday belirliyor. Hemen hemen her MYK üyesinin  başkan adayı bir yerlere yerleşti. Bu paylaşımı İstanbul’daki banko kazanılacak ilçelerin adaylarının part içindeki bağlantılarından çok rahat görebiliriz.

“İŞİNE GELEN ELEŞTİRİ, GELMEYEN…”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun tartışmaların yaşandığı Parti Meclisi (PM) toplantısının kapanışında, “Yapılan eleştirileri parti içi muhalefet olarak görmüyorum. Demokrasi kültürü bizim köklerimizde var. Adaylarını bu kadar demokratik yollarla Türkiye’de belirleyen tek parti CHP’dir” açıklaması ise çelişkili bir açıklama.

KILIÇDAROĞLU’NUN DEMOKRASİ ANLAYIŞI

Son adayların belirlendiği PM’de çıkan tartışmaların ardından CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun kapanışta yaptığı konuşmada, “CHP’nin adaylarını demokratik yollarla” belirlediğini söylemesi konuya hakim olanlar arasında tebessümle karşılandı.

BİNLERCE ADAY ADAYI PM GÜNDEMİNE GELMEDİ!

CHP adaylarını her ne kadar demokratik yollardan belirlediğini söylese de partinin en üst kurumu olan Parti Meclisi’ne (PM) tüm aday adaylarının getirilmediği, birçoğunun isminin dahi anılmadığı biliniyor. CHP karar vericilerinin bu adayları kendi kafalarına göre eleyerek, kendi istedikleri adayları ön plana çıkartıp PM’ye sunmaları sonucu birçok aday adayını PM üyeleri hiç tanınmadı bile

Belediye Başkan adayı olmak için binlerce aday adayının para yatırıp dosya aldığı, günlerce Ankara otellerinde yatarak binlerce lira harcadığını, buna rağmen adlarının dahi PM’de geçmediğini sanırım artık herkes öğrenmiş olmalı!