Büyükçekmeceli gençler rehberlik için ter döktü

19. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’ne sayılı günler kala çalışmalarda hız kazandı.

Festival döneminde Büyükçekmece’ye gelen 64 ülkeden konuklarını kusursuz bir şekilde ağırlamak için titiz bir çalışma yürüten Büyükçekmece Belediyesi, yabancı konuklara rehberlik yapacak olan gençleri sınavla belirliyor.

250 öğrenci müracaat etti

Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde ülke rehberi olmak için müracaat eden 250 üniversite öğrencisi yazılı ve sözlü sınava girdi. Sınavı başarıyla geçen festival rehberleri yabancı misafirlerin tüm ihtiyaçlarıyla yakından ilgilenerek Büyükçekmece’nin misafirperverliğini en iyi şekilde yansıtacaklar.

“Festivale büyük Büyükçekmece ailemle gün sayıyoruz”

Büyükçekmece’nin kültür ve sanat konusunda öncü bir ilçe olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Festival döneminde yabancı ülkelerden gelen çok sayıda misafiri Büyükçekmece’de ağırlıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da misafirlerimizin kusursuz bir şekilde ağırlanmasını istiyoruz. Bu nedenle her ülkenin başına bir rehber koyuyoruz. Büyükçekmeceli çocuklarımızdan oluşan rehber ekipler festival süresi boyunca sorumlusu olduğu ülkeleri en iyi şekilde ağırlamak için çalışıyor. Rehber olmak isteyen tüm gençler İngilizce yazılı ve sözlü mülakat sonucu seçiliyor. Festivale büyük Büyükçekmece ailemle gün sayıyoruz” dedi.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

Avcılar’da referandum sonuçları protesto edildi