Büyükçekmece aşırı yağan yağmura hazırlıksız yakalandı

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçeyi etkisi altına alan aşırı yağışlı havaya hazırlıksız yakalandı. Yağışın uzun sürmesi Büyükçekmecelilerin olumsuz etkilemesine neden oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) uyarılarının ardından beklenen sağanak yağmur İstanbul’un pek çok ilçesinde olduğu gibi Büyükçekmece’de de etkili oldu.

24 saat nöbet esası dikkate alınmadı

İlçede yaşanan su taşkınlarına karşı önlemlerini alan Büyükçekmece Belediyesi belediye ekipleri sınıfta kaldı. özellikle riskli bölgelerde sel baskınlarına karşın önlem almada yetersiz kalan dkip, ev ve işyerlerini su basan vatandaşlardan tepki aldı.
24 saat nöbet esasıyla çalışan diğer belediyelerin aksine Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü mesai saatleri  dahilinde çalışmasıyla dikkat çekti. Zabıta Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, su baskınlarının yanısıra mahsur kalan vatandaşlara ve araçlara da yardım etmede yetersiz kaldılar. Gece boyunca şiddetini kesmeden yağan yağmur sonrası bazı sokak ve caddelerde oluşan olumsuzluklara müdahale edemeyen belediye ekipleri, yol ve sokaklarda oluşan çamur ve yağmur sularının getirdiği molozları da temizlemekte oldukça yetersiz kaldılar.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

Orhan Aydın’a Cübbeli Ahmet'e hakaretten para cezası