Burçin Baykal “Küçükçekmece istiyor, değişim geliyor” adaylık sürecine dair tüm haberler…

Burçin Baykal kimdir?

Burçin Baykal 1985 yılında göçmen kökenli bir ailenin çocuğu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. İlk, Orta ve Lise eğitimini İstanbul da tamamlayan Baykal, İşletme Fakültesi mezunudur.

2005 yılında Hatay’da vatani görevini tamamlayan Baykal, aile mesleği olan İnşaat ve Danışmanlık sektöründe iş hayatına adım atmıştır.

2013 yılı Cumhuriyet Halk Partisi Avcılar ilçesi yerel seçim çalışmalarında Dr. Handan TOPRAK BENLİ’nin adaylık sürecinde Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı yapan Baykal, stratejik çalışmalar yürüterek 2014 yerel seçimlerinin kazanılmasında önemli rol oynamıştır.

2014 yılında Avcılar ilçesi Belediye Başkanlığı seçimlerinin kazanılmasının ardından, Avcılar Belediyesi Özel Kalem Müdürü olarak göreve başlayan Baykal kısa sürede belediye Başkan Yardımcılığı görevine atanmış ve 4,5 yıl etkili bir yerel yönetim hizmeti sergileyerek başarılı bir çalışma dönemi geçirmiştir. Avcılar Belediyesinde ki görev süresi boyunca, amatör sporcular, amatör spor kulüpleri ve Sivil Toplum Kuruluşlarının desteklenmesine özen göstermiş, yöneticiliği ve insan ilişkileri ile de her kesime örnek olmuştur.

Her fırsatta ailesi ve dostlarıyla zaman geçiren Baykal, evli ve bir kız çocuk babasıdır. Motor sporlarına ve futbola olan ilgisi ile de tanınan Baykal, doğaya ve canlıların yaşantısına verilen değerin, tüm zamanı ve hayatı iyileştireceği görüşü ve pozitif enerjisiyle aranan genç bir siyasetçidir.

Siyasi hayatının en önemli adımı saydığı yerel yönetimde eşit, adaletli, ulaşılabilir hizmet anlayışına sahip olan Baykal, Küçükçekmece Belediye Başkanlığı adaylık sürecindeki çalışmalarına devam etmektedir.

previous arrow
next arrow
Slider

BAYKAL DOSYASINI TESLİM ETTİ (19 Ekim 2018)

“Küçükçekmece İstiyor Değişim Geliyor” sloganıyla parti içindeki adaylık sürecini resmen başlatan Burçin Baykal, alanında uzman, genç ve dinamik bir ekiple, hedefe kararlılıkla ilerliyor. Baykal bugün Küçükçekmece ilçe başkanlığına giderek müraacat evraklarını teslim etti.

CHP Küçükçekmece İlçe Başkanlığında da kısa bir açıklamada bulunan Burçin Baykal şunları söyledi:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve üyesi olmaktan gurur duyduğum Cumhuriyet Halk Partisi Çatısı altında gururla ve kararlılıkla Küçükçekmece’miz de vatandaşla birlikte yöneteceğimiz sonuç odaklı hizmetlerin olduğu, hiç kimsenin ötekileştirilmediği birbirinden ayrıştırılmadığı, ulaşılabilir bir yerel yönetim için yola çıktık. Küçükçekmece Belediye Başkanlığı A.Adaylığı başvurumu yaptığım bugünde destekleri ve güzel temennileri için herkese teşekkür ediyorum.”

previous arrow
next arrow
Slider

BURÇİN BAYKAL ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR (27 Eylül 2018)

CHP Küçükçekmece Belediye Başkan adaylığı için yola çıkan Burçin Baykal, ziyaretlerine devam ediyor.

CHP 3. Bölge Milletvekili Özgür KARABAT‘ı ziyaret eden Baykal, ziyaretlerini; “CHP Küçükçekmece İlçe Başkanı Turgay ÖZCAN, Halkalı Merkez Mahalle Muhtarı Mustafa Kemal CAN, Atakent Mahalle Muhtarı Halime TOTKANLI, Atatürk Mahalle Muhtarı Şenol BALGÜN, Mehmet Akif Mahalle Muhtarı Fatih ÖZÇELİK, Teyfik Bey Mahalle Muhtarı Yaşar İNAN, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı Süreyya PEKTAŞ, Söğütlüçeşme Mahalle Muhtarı Turgut MADEN, Kemal Paşa Mahalle Muhtarı Hacı ŞENGÜL, Yeşilova Mahalle Muhtarı Erdoğan ÖNDER, Kartaltepe Mahalle Muhtarı Muharrem PEHLİVAN, Sultan Murat Mahalle Muhtarı Faruk DEMİR, Yeni Mahalle Mahalle Muhtarı Ayhan ERGÜN, Malatya Pötürge Hüsü Kuşağı Dernek Başkanı Yusuf USUL” şeklinde sürdürdü.

Esnaf ziyaretlerine devam eden Baykal, Küçükçekmeceli kadınlarla da bir araya geldi. Baykal, İtfaiye Haftası nedeniyle Yeni Mahalle İtfaiye Amirliği’ni de ziyaret etti.

Her yıl 28 Eylül-4 Ekim tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası nedeniyle CHP Küçükçekmece Belediye Başkan adaylığı için yola çıkan Burçin Baykal, itfaiye çalışanlarının haftasını kutladı. İtfaiye çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunan Baykal, itfaiyenin insanların canını ve malını başta yangın olmak üzere birçok felakete karşı koruma amacıyla 24 saat hizmet veren cefakar bir örgüt olduğunu belirterek “Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışan tüm itfaiye mensuplarının İtfaiye Haftası’nı kutluyorum” dedi.

İtfaiye çalışanları ise ziyaret nedeniyle CHP’li Burçin Baykal’a teşekkür ederek, her türlü araç, gereç ve ekipman ile 24 saat Yeni Mahalle halkının hizmetinde olduklarını söylediler.

CHP’DEN DEĞİL, MEMURİYETTEN İSTİFA EDERİM (4 Eylül 2018)

CHP’li Burçin Baykal, bugün hakkında çıkan iddialarla ilgili açıklamada bulundu. Baykal, “CHP’den değil, memuriyetten istifa ederim” dedi.

Siyasetin genç ve başarılı ismi CHP’li Burçin Baykal, hakkında çıkan soruşturma iddialarına yanıt verdi.

Sosyal medyada paylaşım yapan bir şahıs, Burçin Baykal hakkında soruşturma başlatıldığını iddia etti. İddiada soruşturma gerekçesi olarak Baykal’ın devlet memuru olmasına rağmen siyasi bir partiye üyeliğinin devam etmesi ve sosyal medya hesaplarından CHP logolu gönderilen paylaşması olarak gösterildi.

Burçin Baykal yaptığı açıklamada soruşturma iddiası için, “Ben Cumhuriyet Halk Partiliyim, CHP saflarında siyaset yapmaya devam edeceğim, ne pahasına olursun bu kararımdan vazgeçmem. CHP’den değil, memuriyetten istifa ederim. Gereken bedel bu ise bunu seve seve ödemeye hazırım. Yeterki partimizi yerelden başlayarak iktidara taşıyalım” açıklamasında bulundu.

HİZMET İÇİN BİZE NEREDE İHTİYAÇ VARSA ORADAYIZ (31 Ağustos 2018)

Burçin Baykal sonunda suskunluğunu bozdu. Baykal konuşmasında, “Küçükçekmece için ya olacağız ya olacağız. Küçükçekmece istiyor değişim geliyor. Biz bu sloganla yola çıktık ve inandık. ” dedi.

İşte Baykal’ın açıklaması:

Avcılar’da 4,5 yıllık onurlu mücadelemizde nice badirelerden geçtik. Nice zorluklarla karşılaştık. Bugün bu zorlukların üstesinden gelebilmiş olmanın sayesinde buradayız Allah’ın izniyle her daim de olacağız. Bugün varsak bunun şeref payesi dürüst siyaset anlayışımızdır. Bizim Tarafımız Cumhuriyet Amacımız Hizmettir. Bu itibarla Küçükçekmece için yola çıktık. Gönlümüzde Küçükçekmece sevgisi ile gelecekte daha huzurlu gelişmiş bir Küçükçekmece varlığı arzusundayız. Bu yola çıkarken milli ve manevi değerleri düşündük. Mücadelemizde karşımızda duranlara sağ olsunlar dedik. Sükut kadar sessiz kaldık ama küsmedik. Unutulsak ta unutmadık, bu süreç içerisinde Avcılar için de ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Avcılar Belediye Başkanı Dr.Handan Toprak Benli’ye de birlikte geçirdiğimiz süreç için teşekkür ediyor bundan sonra ki süreçte başarılar diliyorum.

“ÖNÜMÜZDE Kİ YEREL SEÇİMLER BİR SONRAKİ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ İÇİN KRİTİK NOKTAYI BELİRLEYECEKTİR”

Önümüzde yerel seçimler bir sonraki Cumhurbaşkanlığı seçiminin provası olacaktır. İktidar partisi olmak yerel seçimlerde ki üstün başarıdan geçmektedir. Büyükşehirlerin alınması ve ilçe belediye sayısının arttırılması ileriye dönük iktidarı getirecektir. Bu bağlamda Küçükçekmece için yola çıkarken aslında emanetimizi geri almak için yola çıktık.

“KÜÇÜKÇEKMECE İSTİYOR DEĞİŞİM GELİYOR”

2019 yerel seçimleri birçok şeyin belirleyicisi olacaktır. Küçükçekmece halkı da bu bağlamda değişim istemektedir. Sosyal medyada bir grup Küçükçekmece sakini tarafından Küçükçekmece Seni Bekliyor sloganı ile tarafıma gönderme yapılmıştır. Bende bu davete kayıtsız kalamazdım. Hizmet için bizlere nerede ihtiyaç varsa orada olmalıyız. Artık yerel yönetimlerde merkezden yönetim sistemi bitmiştir. Belediyeler alanlarda, halkla birlikte  onlara dokunarak yönetilmelidir. Ulaşılabilirlik başarıda en önemli etkendir. İşte biz bunları başarmak için geliyoruz. Aslında kısaca özetleyecek olursak Küçükçekmece İstiyor Değişim Geliyor.

“NOT EDİYORUZ, GEREĞİNİ 2019 YEREL SEÇİMLERİNDEN SONRA YAPACAĞIZ”

Ekibimle birlikte Küçükçekmece’yi Analiz ediyoruz. Halkla çeşitli toplantılarda bir araya gelip sohbet ediyoruz. İlçenin ileri gelen kanaat önderlerinin fikirlerini alıyoruz. Küçükçekmece’nin eksiklerini, isteklerini, beklentilerini not ediyoruz, hazırlıklarımızı yapıyoruz ve 2019 yerel seçimlerinden sonra gereğini yapacağımıza söz veriyoruz.

İŞTE BAYKAL’IN SEÇİM BEYANNAMESİ

Küçükçekmece’nin ihtiyacı olan alanlarda hızla reform yapacağız. AVM belediyeciliği değil yeşil alan belediyeciliği yapacağız. AVM’lerle ilgili tedbir alınarak semt esnafını koruyacağız. Daima ulaşılabilir ve şeffaf olacağız. Gençlerimizin iş bulabilmesini kolaylaştıran mesleki kurslar vererek işe yerleştirilmelerini sağlayacağız. Temizlikte reform yapacağız. Daima alan değil paylaşan belediye olacağız ve sosyal hizmetler birimimiz ile ihtiyaç sahibi ailelere ulaşacağız. Okul öncesi çocuklarımız için çocuk kulüplerini, üniversite çağındaki çocuklarımız için ise öğrenci konuk evlerimizi hayata geçireceğiz. Kısacası daha yaşanabilir bir Küçükçekmece için hızlı adımlar atacağız. Biz buna inandık ve zafer inananlarındır. Biz bunları Küçükçekmece halkı ile birlikte başaracağız.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

AKP Sözcüsü Ömer Çelik: Akdeniz’de yeni bir Afganistan oluşturulmamalı