Azrail’in kovaladığı CHP uçağına kimler binecek?

Başta söyleyeyim bu yazımı korkmadan, çekinmeden, ürkmeden sonuna kadar okumanızı rica ediyorum.

Adamın biri oğlu uyurken çok seviyor. Ellerini açıyor Allaha yalvarıyor; “oğluma gelen ölümden koru, onun yerine benim ruhumu al.” Diyor. Tabi hak tarafında kabul oluyor. Adam bu arada makam sahibi oluyor. O artık koltuğa oturmuş politikacıdır. Azrail adama geliyor diyor; “oğlunun yerine canını almaya geldim.” Adam; “diyor ben caydım, oğlum orda onun canını al”. Azrail “olmaz” diyor ve adam kaçıyor. Nereye gidiyorsa bakıyor Azrail arkasında. Sonunda uçağa binip kaçmak istiyor. Bakıyor Azrail arkasında. Adam dönüp Azrail’e diyor ki “bu kadar millet uçakta sen uçağı düşüremezsin.”
Azrail’de adama diyor ki; “bunlar hepsi senin gibi koltuğu bırakmamak için kaçanlardır. Ben hepinizi bir araya getirmek için ne kadar uğraştım biliyor musun hep sabır ettim.”

Şimdi gelelim Seyit Torun’a. Torun bir açıklama yapmış diyor ki “PM açıklanmayan adaylar
için yetki vermiştir.” Açıklananlarda değişiklik olmaz demek istemesiyle Genel Başkanın herhangi bir değişiklik yapmamasının önünü kapatıyor.
Pes sana bu kafayı bu aklı farklı kullansaydın aday adayların içinde ne cevherler vardı onları tespit ederdin. Ama maalesef ne yaptın, gelen aday adaylarıyla bile görüşmedin. Bazılarını da gruplar halinde aldın, kapıdan bakıp yolladın, işine geleni aldın arka odaya geçtin saatlerce laylay yaptın. İşine gelen birilerini de parti okuluna çağırıp orada kapalı kapılar arkasında görüştün. Bu mudur senin hak hukuk adaletin, demokrasi anlayışın. Eğer bu anlayış ise yerin dibine batsın.

Evet Gelelim Akif Hamzaçebi ve Bülent Tezcan sizin bazı yerlerde gösterdiğiniz adaylara baktığımda neler olduğunu anlıyorum.
Didim, Dikili, Çiğli, Balçova, Kemalpaşa adaylarından belli ne kadar marifetli olduğunuz ortada ama seçim sonrası en ufak bir sekteye uğrarsak o zaman bu halka ve partiliye nasıl hesap vereceksiniz onu düşünseniz iyi olur.

Tekin Bingöl İstanbul, Mersin ve Ankara'nın ilçelerinde olmak üzere bir çok yerde oynadığı oyunlarda başarı göstermiştir.
İnanın Arkadaşlar bu beyler partiden önce kendi koltuklarını düşündükleri için “az olsun bizim olsun” anlayışıyla hareket ediyorlar.
Sonuçta başarı yoksa hemen köşeye çekilip günahkâr kim var hazır. Kim? Genel Başkan.

Ama bu sefer öyle olmayacak. Siz ve sizden başka da üç kafa daha var.
Hepinizden yani yedinizi de deşifre ederek bu halka ve partililere hesap vereceksiniz.
Bu partiyi çok karıştırdınız. Onun için sizi uçağa bindirinceye kadar gittiğim her yerde ve yaptığım her toplantıda bu halka sizi anlatacağım.
Sonuna kadar takipçisi olacağım. Ta ki bu partiyi ve bu partilileri sizden kurtarıncaya kadar sizlerle uğraşacağım. Sözüm sözdür.

Sayın Genel Başkanımızın PM den almış olduğu yetkiyi başta değişiklikler olmak üzere ve hesabını veremeyeceğimiz atamalar yapmayacağı inancındayım.

Hüseyin Karabulut

 

Önceki Haber

Aralarında 'damadın da olduğu dört bakan kabine dışı kalabilir...