Avcılar’ da madde bağımlına karşı mücadelede güç birliği

Avcılar’da bağımlılığa karşı aktif mücadele eden kurumlar ve bağımlı yakınları Avcılar Belediyesi Danışmanlık ve Takip Merkezinde, Başkan Dr. Handan Toprak öncülüğünde kahvaltı programında buluştu.

Gençlerin uyuşturucu ve madde bağımlılığına karşı ‘’ Yaşama Umut olmak için’’ sloganıyla Avcılar’da kurduğu rehabilitasyon merkezi ve kültür, sanat alanındaki çalışmalarıyla gençlerin sesi olan Başkan Toprak; ‘Avcılar’da göreve geldiğimizde ilk olarak gençlerimiz için bu çalışmaları başlattık. İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ile birlikte koordineli bir şekilde bu toplantıları yapıyoruz. Daha sağlıklı bir toplum ve ülkemizin geleceği için gençlerimizin bu tür maddelere bulaşmaması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.’’ açıklamalarında bulundu.

Avcılar Belediyesi tarafından 2015 yılında madde kullanımı karşı çalışmalarına başlayan ve yaptığı çalışmalar ile birçok kişiye daha sağlıklı bir yaşam imkânı veren Danışmanlık ve Takip Merkezindeki toplantıya; Mahalle Muhtarları, Avcılar Kaymakamlığı Bağımlılık Birimi, İlçe Sağlık Müdürlüğü, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Avcılar Denetimli Serbestlik Temsilcileri ve Bağımlı Yakınları Aile Grupları, ÇYDD Avcılar Şube Başkanı ve birçok gönüllü kurumun yöneticileri katıldı. Yapılan toplantıda, ciddi bir problem olan bu sorunun çözümüne yönelik fikir alışverişinde bulunuldu. İlk olarak uyuşturucuya bulaşmamış kişileri koruyarak Avcılar’da uyuşturucu ve madde bağımlının önüne geçmeyi hedeflendiği bildirildi. Bu konuda kamu kuruluşları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışmalar yapılacağı konuşuldu.

Önceki Haber

Özgen Nama: Ulaşılabilir Bir Belediye Başkanı Olacağım