Avcılar Belediyesi: Yurtta son hazırlıklar tamam

Bugün Avcılar Belediyesi tarafından basına yollanılan açıklamada; “Canan Dağdeviren adına yapılan Kız öğrenci yurdu son hazırlıkları hızla devam ediyor” denildi.

Avcılar belediyesinin basın ile paylaştığı açıklama şöyle:

“Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli Canan Dağdeviren Kız Öğrenci Yurt Çalışmalarını hazırlık çalışmalarını yerinde inceledi.

Avcılar Üniversite Mahallesi’nde ünlü Türk bilim insanı Canan Dağdeviren adına yapılan Kız öğrenci yurdu son hazırlıkları hızla devam ediyor. tamamlanmasıyla açılışa hazır hale getirildi. Yurt Binasını ve odaları gezerek çalışmalar hakkında yetkili birimlerden bilgi alan Başkan Toprak, Avcılar Belediye Meclis Üyeleri ile görüşerek incelemelerini sürdürdü.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli ilçesine Türkiye’nin en büyük kız öğrenci yurtlarından birini kazandırıyor.

Türkiye’nin en büyük ve en tarihi üniversitesi olan İstanbul Üniversitesi yerleşkesi’nin bulunduğu Avcılar, Türkiye’nin en büyük Kız öğrenci Yurtlarından birinin açılışına hazırlanıyor. Avcılar Belediye Başkanı  Handan Toprak Benli,   22 Katlı 768 yataklı Öğrenci Yurdu açılış için gün sayıyor.

22 KATLI 768 KİŞİ KAPASİTELİ.

Dünyaca ünlü Türk bilim insanı Dr. Canan Dağdeviren’in adının verildiği 22 katlı 768 kişi kapasiteli yurt yakın bir zamanda açılacak. Dağdeviren sosyal medyadan yayınladığı mesajda her yıl bir geceyi bu yurtta kız öğrencilerle geçireceği sözünü verdi.

GENÇLERİMİZ SADECE OKULLARINI DÜŞÜNECEK.

Başkan Toprak sosyal medyada yayınladığı haberde ‘’Çok yakında açılışını gerçekleştireceğimiz Canan Dağdeviren Kız Öğrenci Yurdumuzda, Belediye Meclisi üyelerimiz ve birim müdürlerimizle birlikte incelemelerde bulunduk. Gençlerimizin sadece okullarını düşünecekleri bir konforda yaşayabilmeleri için tüm hazırlıklarımızı tamamladık.’’ İfadelerini kullandı

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

Avcılar’da ilk karne heyecanı