Askerden gelen oğlumun postallarını, senin askerlik yapmayan çocuklarına göndereyim

Ben şehitler üzerinden siyaset yapmadım, şehitlerimize her zaman saygı duydum. Postalı gönderiyim demiş. Ben postalı da bu ülkenin yiğit genci olarak 1968’de giydim, parkayı da giydim. Sevgili Recep. Gözlerinden öptüm seni Recep. Eğer sen gerçekten milliyetçiysen ben askerden gelen oğlumun postallarını, senin askerlik yapmayan çocuklarına göndereyim. Oturup benimle uğraşıyorsun. Ben olmasam Recep Bey bunalıma girecek emin olun” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’in Tire İlçesinde belediye tarafından yaptırılan stadyumun açılışını gerçekleştirdi. Açılışta Genel Başkan Yardımcıları Lale Karabıyık, seyit Torun ve Tuncay Özkan ile Milletvekilleri parti yöneticileri ile binlerce Tireli katıldı. Açılışta sanatçı Tuğba Yurt şarkılarını seslendirirken, halk oyunları ekibi de gösterilerini sundu.

Kılıçdaroğlu, ‘Ben postalı da parkayı da sen uyurken 68’lerde giyiyordum. Postalı parkayı merak edebilirsin. Ben senin gibi sahte üniformalar giymem. Gittim askere onurlu üniformamı giydim. Ama istiyorsan postal, oğluma söyleyeceğim, askere göndermediğin çocuklarına postalı da göndereceğim’ dedi.

“BİZ ÇALIŞIYORUZ BİRİLERİ KISKANIYOR”

“Hak hukuk adalet” sloganları arasında kürsüye çıkan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Biz çalışıyoruz ama birileri kıskanıyor, eleştireceği yerde gözdağı veriyor, iddianameler hazırlıyorlar. Sanıyorlar ki CHP’liler geri adım atacaklar. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’na 397 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. Arkadaşları tutuklandı. Ama bizler hep söyledik. Aziz Kocaoğlu ve arkadaşları namuslu insanlardır. Bir kuruş haram yememişlerdir. Çünkü bizim belediye başkanlarımızın vazgeçilmez iki kuralı vardır. Birinci kuralı kendine oy versin vermesin hiçbir ayrım yapmadan bütün beldeye hizmet götürecektir. İkinci farkımız, harcadığımız her kuruşun hesabını millete vermek. Sizlerin vergileriyle hizmet yaparken, hizmete kaça harcadığımızı sizlere sunmak. Bu stat 64 milyona mal oldu, onlar aynı yeri 200 milyona ihaleye çıktılar. Kimin parası vatandaşın parası. O nedenle bizi anlamıyorlar” dedi.

“HERKESE TAPUSUNU VERECEĞİM”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerini eleştiren Kılıçdaroğlu, ”O meşhur zat var ya ‘Ey Kılıçdaroğlu’ diyen zat. O zat da bizi anlamıyor. Geçenlerde diyor ya, ‘Ya bu adam diyor, Bay Kemal devlete çalışırken maaş dışında hiçbir şey kazanamadı.’ Akla bak yani en önemli devlet görevindeyken malı mı götürelim sizin gibi mi yapalım. Boğazımdan haram lokma girmez. Bay Recep de bunu bilsin. Bay Recep diyor ki ‘Kılıçdaroğlu tapusuz binalara tapu verecekmiş.’ İzmir’den söylüyorum Bay Recep sana söylüyorum. 50 yıldır aynı yerde oturan çoluk çocuğunu büyüten torunu büyüten oğlunu askere gönderen herkese tapusunu vereceğim, kimse senin gibi kaçak saraylarda oturmayacak, herkes huzur içinde oturacak” diye konuştu.

“TARIMIN SORUNU ÇÖZÜLMEDİKÇE TÜRKİYE SORUNU ÇÖZÜLMEZ”
Türkiye’de tarımın gittikçe kötü bir duruma geldiğini öne süren Kılıçdaroğlu, “Ne hale getirdiler mercimek, buğday pamuk ithal ediyoruz. Tarımın sorunları çözülmedikçe Türkiye’nin sorunu çözülmez. Kırsalın sorununu çözmeden kentin sorununu çözemezsiniz. Herkes kazanacak kaybeden o sarayda oturanlar olacak, onların lobileri olacak. İthalat yapılınca sorun çözülecek sanıyorlar. Üreteceksiniz. Saman, süt bakliyat yoğurt, mercimek üretecekseniz. Kendi kendinde eten dünyadaki 7 ülkeden biri olan Türkiye, bugün kendi kendine yetemez hale geldi. Sütü de fidanı da peyniri de kırsaldan alıp kentle paylaşan belediyelerimiz he kırsala hem kente hizmet ediyor. Biz halka hizmeti hakka hizmet olarak görüyoruz” ifadelerini kullandı.

“OĞLUMUN POSTALLARINI, SENİN ASKERLİK YAPMAYAN ÇOCUKLARINA GÖNDEREYİM”
Hatay ziyaretine de değinen Kılıçdaroğlu, “Recep Bey ‘Senin Hatay’da ne işin var’ dedi. Recep Bey kusura bakma. Ben senin gibi davul zurna yanıma almadım. Askerleri davul zurnayla ziyaret etmedim. Şehitlerimizin daha kanı kurumadan ben şarkı türkü söylemedim. Ben şehitler üzerinden siyaset yapmadım, şehitlerimize her zaman saygı duydum. Postalı gönderiyim demiş. Ben postalı da bu ülkenin yiğit genci olarak 1968’de giydim, parkayı da giydim. Sevgili Recep. Gözlerinden öptüm seni Recep. Eğer sen gerçekten milliyetçiysen ben askerden gelen oğlumun postallarını, senin askerlik yapmayan çocuklarına göndereyim. Oturup benimle uğraşıyorsun. Ben olmasam Recep Bey bunalıma girecek emin olun” ifadelerini kullandı.

ŞOV YAPMADIK…ONLARIN KAHRAMANLIKLARI BİZİM ONURUMUZ OLDU

Sakız Karakolu’na da gittiğini anlatan Kemal Kılıçdaroğlu, ”Askerlerle oturdum, komutanlarla beraber oldum, kahramanlıklarını dinledim. Şov yapmadık, şova yeltenmedik. Onların kahramanlıkları her zaman bizim onurumuz oldu. Garibanın çocuğu olunca ‘Allah herkese şehitlik nasip etsin’ diyorlar. Bir kere de senin çocuklarını gönder kardeşim, şu bakanların çocuklarını gönder. Onların sırtından propaganda yapacaksın, Kılıçdaroğlu’na saldıracaksın. Sen benim kıratımda değilsin. Ben ve arkadaşlarım bu ülkenin 80 milyonu Kuvayi Milliyeci’dir. Bu zat bir densizlik daha yaptı. Kalktı dedi ki ‘ÖSÖ’cular Kuvayi Milliyecilerdir.’ Yav ÖSO’ya para verip savaşa gönderiyorsun. Allah aşkına bütün vatandaşlarıma sesleniyorum. Hangi Kuvayi Milliyeci parayla gidip mücadele etti. Onlar çocukları, vatandaşları için mücadele ettiler. 5 kuruş beklentileri olmadı. Savaştıkları tek şey bayraktı. Para için değil vatan için mücadele ettik” dedi.

“BUNLAR NE MİLLİDİR NE YERLİDİR, BUNLAR GAYRİ MİLLİDİR”
Hükümeti her şeyi sattıklarını ileri sürerek eleştirilerini sürdüren Kılıçdaroğlu, “Her şeyi satıyorlar, şeker fabrikalarında. Bunlar her şeyi satıyorlar. Neden yakayı tefeciye kaptırdılar. Dolarları seviyorlar. İhale yapıyorlar dolarla, yol yapıyorlar dolarla, köprüden geçeceksin dolarla. İhaleyi niye dolarla yapıyorsun. Hani yerli ve milli diyordun. Bunlar ne millidir ne yerlidir. Bunlar gayri millidir. Bir şeyi daha ifade etmek istiyorum. Şehitler bizim şehitlerimiz, gaziler de bizim gazilerimizdir. Şehitler ve gaziler arasında asla ve asla ayrım yapılamaz. Ama bunlar her ikisi arasında ayrım yaptılar. 15 Temmuz ve diğerleri dediler. Birilerini kucakladılar diğerlerini ötekileştirdiler. Birileri 15 Temmuz’da sokağa çıktı öteki 30 derecede şehit oldu. Biz ayrım yapmıyoruz, ayrım yapanlara da vatan haini diyoruz” diye konuştu.

“ER MEYDANINA GEL, ÇIK KARŞIMA”
Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen Kılıçdaroğlu, “Bu zat herhalde promterın dışına çıkınca kayışlar kopuyor. ‘Ey Kılıçdaroğlu sen er meydanından kaçıyorsun’ dedi. ‘Er meydanını sen belirle’ dedim. İstiyorsan senin belirlediğin bir yerde senin televizyon kanalında, gel er meydanına yiğit kimmiş 80 milyon gördü. Çık karşıma, çık. Kaçma Recep Bey kaçma” dedi.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber