AKP’li belediye başkan adayı, adaylıktan çekildi

Elazığ'ın Maden ilçesinde AK Parti Belediye Başkan adayı Ekrem Kaçar, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildi.

Kaçar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, AK Parti Genel Merkezi'nin takdirleri ile Maden Belediye Başkan adayı olarak isminin açıklandığı günden itibaren, ilçenin AK Parti belediyeciliği hizmetlerine kavuşması için yoğun bir çalışma sürdürdüğünü belirtti. Kaçar bu çalışmalar sırasında sağlık sorunlarının ortaya çıktığını ifade etti.


Kaçar, şunları kaydetti:

— Her zaman bir ferdi olmaktan gurur duyduğum AK Parti'nin bu süreçte yeni bir değerlendirme yaparak daha etkili bir seçim kampanyası yürütecek, ilçemize çok daha başarıyla hizmet verecek bir arkadaşımızı belediye başkan adayı olarak belirlemesini sağlamak adına parti büyüklerimizin de olurlarını alarak, AK Parti Maden Belediye Başkan adaylığından feragat etmiş bulunmaktayım.

Kaçar'ın açıklamasının tamamı şöyle:

"Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yüksek olurları, Genel Merkezimizin takdirleri ile Maden Belediye Başkan adayı olarak açıklandığımız günden itibaren, güzel ilçemiz MADEN’in AK Belediyecilik hizmetlerine kavuşması için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürmekteydik.
İlçemizde oldukça başarılı seçim çalışmaları yürütürken iş hayatımızda ve buna bağlı olarak da sağlık durumumuzda seçim sürecinin yürütülmesine imkân vermeyecek, telafisi mümkün olmayan sorunlar ortaya çıkmıştır.
Her zaman bir ferdi olmaktan gurur duyduğum AK Parti’nin bu süreçte yeni bir değerlendirme yaparak, daha etkili bir seçim kampanyası yürütecek, MADEN ilçemize çok daha başarıyla hizmet verecek bir arkadaşımızı Belediye Başkan adayı olarak belirlemesini sağlamak adına parti büyüklerimizin de olurlarını alarak, AK Parti MADEN Belediye Başkan Adaylığından feragat etmiş bulunmaktayım.
Adaylığımızın ilk gününden itibaren tüm belediye başkan adaylarımıza olduğu gibi bizlere karşı da gösterdiği babacan tavrı ve güven aşılayan duruşu ile her zaman yanımızda olan, her bir teşkilat mensubunun olduğu gibi bizlerin de gönlünde taht kuran İl Başkanımız sayın Ramazan Gürgöze’ye; desteklerini her zaman en güçlü şekilde yanımda hissettiğim Teşkilat Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Metin Bulut’a, Milletvekillerimiz Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar ve Zülfü Demirbağ’a, MADEN ilçe başkanımıza ve teşkilatımızın tüm mensuplarına en kalbi şükranlarımı arz ediyorum.
Yine bu süreçte verdikleri destek ile bizleri onurlandıran çok değerli MADENLİ hemşerilerime sonsuz saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.
AK Parti’nin bir neferi olarak belediye başkan adayı olarak belirlenecek arkadaşımızın bütün gücümle yanında olacağımı, çalışmalara sağlık durumum el verdiği ölçüde destek vereceğimi de belirtiyor, tüm MADENLİ hemşerilerimiz başta olmak üzere değerli kamuoyuna saygılarımı sunuyorum."
Ekrem KAÇAR

Önceki Haber

Milletle dalgamı geçiyor, alay mı ediyorsunuz?...