‘Adaylıktan vazgeçirmek için iki önemli isimden Abdullah Gül’e ziyaret’

Abdullah Gül’ün 24 Haziran seçimlerinde aday olmasını önlemek için iki önemli ismin Gül’le görüşme gerçekleştirdiği öne sürüldü.

24 Haziran seçimlerinde aday olup olmayacağı merak konusu olan Abdullah Gül’e ilişkin bir önemli iddia daha gündeme geldi.

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek, Gül’ün adaylığını önlemek için AKP cephesinin arka kapı diplomasisi yürüttüğünü yazdı.

Davutoğlu-Gül görüşmesini ve Erdoğan’ın Arınç hamlesinin bu kapsamda değerlendiren Zeyrek, iki önemli ismin daha Gül’ü ziyaret ettiğini belirterek şu ifadeleri kullandı:

Gelelim son görüşme iddiasına (özellikle “iddia” diye yazıyorum, çünkü kayıt dışı -off the record- teyit ettiğim bu bilgi henüz kendileri tarafından resmen açıklanmadı). Bu iddiaya göre Gül’le uzun yıllar yakın çalışmış, hatta arkadaş olmuş iki önemli isim Ankara’dan İstanbul’da giderek Gül’ü ziyaret etmiş. Kaynaklarım, ziyaretin gündeminin Suriye başta olmak üzere güncel dış politika ve savunma konuları olduğunu söyledi. Ancak ‘Söz konusu isimler böyle kritik bir dönemde Gül’ün yanına gitmişse orada seçimlerin ve Cumhurbaşkanlığı adaylığının konuşulmaması mümkün mü?’ diye sorarsanız, gönül rahatlığıyla “Evet” yanıtını veremem.

 

Zeyrek’in bu yazısı, akıllara Habertürk’ün yayımdan kaldırdığı haberi getirdi…

Yazının tamamı için TIKLAYINIZ

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

TGS: Sadece iktidara yakın gazetecilere basın kartı verilecek