Adana Kısa Film yarışmalarında dereceye girenler ödüllerini aldı

25’inci Uluslararası Adana Film Festivali ’nde Uluslararası Kısa Film, Ulusal Öğrenci Filmleri ve Adana Kısa Film yarışmalarında dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.

75’inci Yıl Sanat Galerisi’nde gerçekleşen ödül töreninin sunuculuğunu Oylum Talu yaptı. Törene Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, 25. Uluslararası Adana Film Festivali Direktörü İsmail Dikilitaş, Orhan Kemal’in oğlu Işık Öğütçü, yarışmaların jüri üyeleri, sinemacılar, kısa filmci öğrenciler, aileleri, akademisyenler ve Adanalılar katıldı.

Törende ilk olarak 110 ülkeden 3 bin 111 başvurunun yapıldığı ve 45’inin ana jürinin önüne çıkmaya hak kazandığı Uluslararası Kısa Film Yarışması’nın ödülleri verildi. Yarışmada ödül alan filmler ve yönetmenler şöyle: Kurmaca dalında en iyi film: “Grandfather” / Yönetmen: Amar Kaushik, Deneysel Dalda En İyi Film: “If The World Spinned Backwards” / Y: Leonardo Martinelli, Canlandırma Dalında En İyi Film: “The Voice Over” / Y: Claudia Cortes Espejo, Lora D’Addazio, Mathilde Remy, Belgesel Dalda En İyi Film: “Memorandum” / Y: Jennifer Lara, Mansiyon Ödülü: “Bitter Sea” / Y: Fateme Ahmadi.

Ev arkadaşları ödül aldı

9 filmin seçici kurul tarafından izlendiği Adana Kısa Film Yarışması’nda ödüle layık görülen Çukurova Üniversitesi öğrencileri Ümit Güç ve Kerem Sürmeli’nin ev arkadaşı olması renkli görüntülere sahne oldu. Yarışmada ödül alan filmler ve yönetmenler:

Orhan Kemal Birincilik Ödülü: “Yıkık Kentler Senfonisi” / Y: Kerem Sürmeli, Yaşar Kemal İkincilik Ödülü: “Sınıf” / Y: Elif Parlak, Muzaffer İzgü Üçüncülük Ödülü: “Taşköprü’yü Kim Yaptı” / Y: Ümit Güç.
28 filmin seçici kurul tarafından izlendiği yarışmada ödüle layık görülen film ve yönetmenler: En İyi Kurmaca Film: “Her Şey Yolunda” / Y: Metehan Şereflioğlu – Dokuz Eylül Üniv., En İyi Deneysel Film: “Cehman” / Y: Müfit Güzel – Mersin Üniv., En İyi Canlandırma Film: “3 Duvar” / Y: Aysun Karaosman – Marmara Üniv., En İyi Belgesel Film: “Kurbağa Avcıları” / Y: Batuhan Kurt – Dokuz Eylül Üniv., Jüri Özel Ödülü: “Çalıkuşu” / Y: Esra Yıldırım – Selçuk Üniv., Jüri Özel Ödülü: “Giderayak” / Y: Özgür Cem Aksoy / Dokuz Eylül Üniv.

Yeni Soluk

Köşe İsmi

Önceki Haber

"Tarihi eserlerimize zarar vermeyin!"