• Yeni Soluk
  • Yeni Soluk

Yurtta etkili olan kar yağışı nedeniyle 20 il’de 30 Aralık 2016 Cuma günü(bugün) eğitime ara verildi. Ankara’da yoğun kar yağışı nedeniyle okullar tatil ilan edildi.

ANKARA
Ankara genelindeki resmi ve özel eğitim kurumlarında 30.12.2016 Cuma günü eğitim ve öğretime ara verilmiş Kamuda görevli hamile ve engelli çalışanlar da bu tarihte idari izinli sayılacak.
AFYON
Afyonkarahisar’ın Çay İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle okulların yarın (30 Aralık) tatil edildiği bildirildi.
BALIKESİR
Balıkesir’in Dursunbey ilçesinde ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi.
BOLU
Bolu’da kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerde okullar 1 gün tatil edildi.
BİLECİK
Bilecik’te ilk ve orta dereceli okullar, olumsuz hava koşulları nedeniyle 30 Aralık Cuma günü tatil edildi. Kamu görevlisi engelliler ile hamile kadınların da yarın için izinli sayılacak.
BURSA
Bursa, Büyükorhan, Harmancık, Keles ve Orhaneli ilçelerinde bulunan ilk, orta öğretim okullarda eğitime 30 Aralık Cuma günü ara verdi. Yetkililer, kötü hava koşullarının devam etmesi halinde diğer ilçeler hakkında da karar vereceklerini söylediler.
ÇANAKKALE
Çanakkale’de kar yağışı nedeniyle 3 ilçede okullar yarın da tatil edildi.
Çanakkale’nin ilçelerinde kar yağışı nedeniyle oluşan olumsuz hava koşulları, etkisini sürdürdü. Karayolu ve belediye ekipleri, yolların kapanmaması için kür küreme ve tuzlama çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Çan, Yenice ve Ayvacık ilçelerinde bugün eğitime ara verilen ilk ve orta dereceli okullar yarın da tatil edildi.
ÇANKIRI
Çankırı’da olumsuz hava şartları nedeniyle okullarda eğitime ara verildi.
DENİZLİ
Denizli’de, etkili olan kar yağışı nedeniyle 5 ilçede ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi. Pamukkale İlçesi’nde taşımalı sistemle eğitim veren okullarda yarın eğitime ara verildi.
ESKİŞEHİR
Eskişehir’de, yarın ilk ve orta dereceli okullar tatil edildi.
KOCAELİ
Kocaeli Valiliği, kar yağışı nedeniyle 30 Aralık Cuma günü il genelinde ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil etti. Yarın ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacak.
MANİSA
Manisa’nın Kula ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler için okullar bir gün tatil edildi.
Kula Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, kar yağışı nedeniyle resmi taşımalı eğitime tabi öğrenciler ile Encekler Mahallesi İlk ve Ortaokulu öğrencileri için 1 gün tatil edildiği belirtildi.
MERSİN
Mersin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğünce 30 Aralık 2016 saat 00.01’den itibaren Mersin ve Adana çevrelerinde şiddetli yağmur ve sağanak yağış uyarısında bulunulduğu hatırlatıldı. Mersin de kamu kurum ve kuruluşlarda çalışan hamile ve engelli personelin 30 Aralık 2016 Cuma günü 1 gün süreyle idari izinli sayılmalarına karar verildi.
KÜTAHYA
Kütahya kent merkezi ve ilçelerinde, yoğun kar yağışı nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar yarın (Cuma) tatil edildi.
NEVŞEHİR
Nevşehir’de yoğun kar yağışı nedeniyle il genelinde eğitim ve öğretime 1 gün (Cuma) ara verildi.
KONYA
Konya’da yoğun kar yağışı nedeniyle merkez ilçeler Selçuklu, Karatay ve Meram ile birlikte 12 ilçede ilk ve orta dereceli okullar yarın tatil edildi. BURDUR
Burdur’un bazı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.
ISPARTA
Isparta’nın bazı ilçelerinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime ara verildi.

KIRIKKALE
Kırıkkale’de etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

SAKARYA
Sakarya’da yoğun kar yağışı nedeniyle 30 Aralık Cuma günü eğitime ara verildiği bildirildi.
UŞAK
Uşak Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre “Taşıma Merkezi Okullarda” eğitime bir gün ara verildi.Yeni Soluk
YUKARI